Oceny zawodników po meczu z Realem Sociedad

Real Madryt przegrał u siebie z Realem Sociedad 3:4. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1-6.

Areola

1. Areola

Pięć celnych strzałów rywala i jedna interwencja. Interwencja, po której Ødegaard zdobył bramkę na 1:0. Francuz spisał się bardzo słabo i w ogóle nie pomógł drużynie. Po dwóch niezłych spotkaniach w Pucharze Króle przyszedł nie dołek, a wielki dół. Wczoraj niemal każdy mógłby stać między słupkami, a efekt niekoniecznie byłby inny… Areola mógł wczoraj zagrać ostatni mecz w barwach Realu Madryt.

3. Militão

Wyraźnie zaspał przy ostatnim trafieniu Realu Sociedad, ale można się długo zastanawiać, co robił przy pozostałych golach. Gdy Ødegaard strzelał na 1:0, piłka przeleciała między nogami Brazylijczyka. Gdy Isak ładował gola na 2:0, Militão dopiero wbiegał w pole karne… Złych momentów miał wczoraj bardzo dużo.

6. Nacho

Jego gol ostatecznie nic nie zmienił, może poza odczuciami i kilkuminutową wiarę w odwrócenie losów tego spotkania. Hiszpan niestety zagrał słabiutko i nie potrafił zastąpić Carvajala. Nie radził sobie z pressingiem i nie był taką skałą jak podstawowy prawy obrońca Królewskich. Przy drugim golu Isaka bardzo łatwo dał się ograć Barrenetxei.

4. Ramos

Środkowy obrońca czy środkowy napastnik? Kapitan Realu znów próbował pomagać kolegom w ataku i prawie mu się to udało, jednak w dobrej sytuacji uderzył w poprzeczkę (sędzia odgwizdał spalonego, ale gdyby gol padł, VAR by go uznał, ponieważ Ramos był na legalnej pozycji). W defensywie nie był jednak sobą. Zawiódł przede wszystkim przy bardzo ładnym trafieniu Isaka. Zostawił Szwedowi bardzo dużo miejsca, choć warto też zauważyć, że po łatwym ominięciu Nacho przez Barrenetxeę musiał mieć na uwadze także pomocnika. W końcówce notorycznie bywał w polu karnym gości, ale tam niestety też nie pomógł…

12. Marcelo

W pierwszej połowie miał być obrońcą, ale nawet go nie przypominał. Grał katastrofalnie. Niecelne podania, mnóstwo błędów i mnóstwo złych decyzji. Ostatnio przyzwyczailiśmy się do bocznych obrońców, którzy potrafią bronić i zwłaszcza przed przerwą postawa Marcelo zawiodła chyba nawet jego samego. Później Real ruszył do ataku, Brazylijczyk był aktywny na połowie przeciwnika i zdobył bramkę na 1:3. Co z tego, skoro chwilę później stracił piłkę i padł czwarty gol dla rywala? Mimo wszystko w takiej formie nie ma prawa nawiązać rywalizacji z Mendym.

15. Valverde

Nie jest Casemiro i rywal to wykorzystał. Goście łatwo przedostawali się środkiem pola, ale nie można zwalać za to winy wyłącznie na Urugwajczyka. Cała linia środkowa wyglądała co najwyżej przeciętnie, a Fede jak zawsze wypruwał sobie żyły, by pomagać drużynie, ale dziur było zbyt wiele, by sam załatał je wszystkie.

8. Kroos

Można dotknąć piłkę i dwieście razy, a pozostawić po sobie byle jakie wrażenie. Właśnie taki był ten występ w wykonaniu Niemca. Wyblakły, nijaki, co najwyżej przeciętny. Nie pomagał wyraźnie z przodu, nie pomagał też z tyłu. Kiedy drużyna naciskała, on też nieco się przebudził, ale było na to za późno.

21. Brahim

Jego obecność w jedenastce była pozytywnym zaskoczeniem po tym, jak dał niezłe zmiany w Salamance i Saragossie. Mógł zanotować asystę, ale Ramos uderzył w poprzeczkę. Ostatecznie i tak zapisał się pod tym względem, ponieważ to właśnie on dograł do Marcelo przy golu na 1:3. Ogólnie zaliczył kiepski występ i zawiódł.

16. James

Dostał od trenera kolejną szansę, ale Zidane znów w przerwie musiał wycofać się ze swoich decyzji i zdjąć go z boiska. Kolumbijczyk znów zagrał słabo, już zresztą któryś raz z rzędu. Jedno niezłe uderzenie to zdecydowanie zbyt mało, by nawiązać walkę z kimkolwiek z pomocników w tej kadrze. Ciekawe, czy w tym sezonie dostanie jeszcze jakąkolwiek szansę…

25. Vinícius

Zdecydowanie najlepszy zawodnik Realu Madryt w tym spotkaniu. Jako jedyny próbował zrobić coś z niczego i zwykle mu się to udawało. Często ryzykował i zazwyczaj wychodził zwycięsko z tych pojedynków. Sprawiał mnóstwo problemów obrońcom rywala, bardzo skutecznie dryblował. Szkoda, że nie zostało to wykorzystane w jeszcze lepszy sposób. Ostatecznie skończyło się tylko na asyście do Rodrygo, ale jego występ trzeba ocenić jednoznacznie pozytywnie.

9. Benzema

Nie było widać jego połączenia z zespołem, choć nie jest to zarzut wyłącznie do niego. Nie miał wielu dobrych sytuacji. Zanotował asystę przy golu Nacho. Mimo wszystko po poprzednim urazie ciągle nie jest w optymalnej dyspozycji.