Udany debiut Guala, Castilla z jednym punktem

W 23. kolejce Segunda División B Castilla zremisowała 1:1 z Langreo. Ponownie nie udało się przywieźć kompletu punktów z meczu na obcym stadionie. Pozytywem spotkania był debiut Guala, który został okraszony golem.

Castilla podzieliła się punktami z Langreo. Z jednej strony znów nie udało się przywieźć zwycięstwa z wyjazdowego spotkania, ale trzeba też spojrzeć na przebieg spotkania. Królewscy musieli gonić wynik, co im się udało, a w dodatku decyzje sędziego nie były dzisiaj korzystne dla madrytczyków. Debiut w drużynie Castilli zaliczył Marc Gual. Napastnik od razu zapisał plus na swoim koncie, ponieważ strzelił gola na wagę remisu, a arbiter anulował mu drugie trafienie, które również wydawało się całkowicie prawidłowe.

Castilla rozpoczęła mecz w obiecujący sposób, wyprowadzając kilka ataków. W 13. minucie César upadł w polu karnym i arbiter miał podstawy do podyktowania „jedenastki”, lecz ostatecznie tego nie zrobił. Gospodarze długo nie potrafili zbliżyć się do bramki Altube, ale kiedy już to zrobili, byli skuteczni. Ich pierwsza ofensywna akcja w 25. minucie zakończyła się trafieniem Niergi. Chwilę później Królewscy popełnili błąd w obronie i mało brakowało, żeby Asturyjczycy podwyższyli prowadzenie, lecz w ostatniej chwili interweniował Guillem. Tuż przed przerwą Marc Gual strzelił gola, ale chorągiewka arbitra powędrowała w górę. W tej sytuacji również sędzia mógł się pomylić, chociaż trudno to jednoznacznie rozstrzygnąć.

Po zmianie stron Blancos ruszyli do ataku. Pierwsze akcje nie przyniosły powodzenia, ale w 57. minucie Marc Gual wykorzystał podanie Guillema i zapisał na swoim koncie debiutanckie trafienie w barwach Castilli. Królewscy starali się pójść za ciosem i znakomitą okazję miał Marvin. Oddał bardzo dobry strzał głową, ale Torre popisał się skuteczną interwencją. Chwilę później Fran García próbował szczęścia, futbolówka znalazła się w okolicach linii bramkowej, lecz nie przekroczyła jej całym obwodem, przynajmniej zdaniem arbitra. Na kwadrans przed końcem do ataku ruszyli Asturyjczycy i ich akcja zakończyła się strzałem w słupek w wykonaniu Davo. To była ostatnia godna wyróżnienia sytuacja. Langreo podzieliło się punktami z Castilla, co nie zadowala żadnej z tych drużyn.

Langreo – Real Madryt Castilla 1:1 (1:0)
1:0 Nierga 25’ (asysta: Davo)
1:1 Marc Gual 57’ (asysta: Guillem)

Langreo: Torre, Cristian, Ramiro, Alain, Ramón, Montero (Álvaro Gómez 63’), Mateo, Lavsamba, Llano (Allyson 72’), Davo (Asier 92’), Nierga.

Real Madryt Castilla: Altube, Guillem, Gila, Javi Hernández, Fran García, Martín Calderón, Fidalgo, Baeza (Pablo Rodríguez 87’), Marvin (Ayoub 81’), César (Jordi 63’), Marc Gual.