Oceny zawodników po meczu z Atlético

Real Madryt wygrał w finale Superpucharu Hiszpanii z Atlético Madryt po rzutach karnych. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6.

Courtois

13. Courtois

W Superpucharze Hiszpanii dało się go pokonać tylko z rzutu karnego, ale ustawienie piłki na jedenastym metrze wcale nie dawało jakiejkolwiek gwarancji trafienia. Przekonał się o tym Thomas Partey, który nie zdołał zdobyć bramki w serii rzutów karnych, dzięki czemu Real powiększył swoją przewagę. Courtois zrobił jednak znacznie więcej niż tylko obrona tego rzutu karnego. Przez 120 minut nie dał się pokonać, choć próbowali to zrobić Morata czy Correa. Bez wątpienia Thibaut to jeden z bohaterów wczorajszego finału.

2. Carvajal

Tradycyjnie wybiegał sporo kilometrów na swojej flance, gdzie dość często pokazywał się do gry. Niestety dość tradycyjnie brakowało tam dobrych decyzji w ataku. Często był przy piłce, ale jego poczynania ofensywne chyba lepiej przemilczeć. Nie można przemilczeć za to sytuacji, gdy po jego złym przyjęciu Valverde musiał ratować siebie i drużynę faulem na czerwoną kartkę. Na plus pewnie wykonany rzut karny w serii jedenastek.

5. Varane

Dość solidne spotkanie Francuza, który unikał poważniejszych błędów. Często był zmuszany do wyprowadzania piłki, ale zwykle decydował się na krótkie i dość łatwe podania. Ostatecznie jego występ był dużo równiejszy niż jego partnera ze środka obrony.

4. Ramos

Zaczął spotkanie praktycznie najgorzej jak mógł. Podał wprost pod nogi João Félixa, który na szczęście oddał niecelny strzał. Później Ramos radził już sobie znacznie lepiej i mimo dość groźnie wyglądającego urazu kostki pozostał na boisku do końca, prezentował dość wysoki poziom, a do tego to jego trafienie z jedenastu metrów przypieczętowało zwycięstwo Królewskich.

23. Mendy

W jego grze nie dostrzegamy większych zmian. Ciągle jest znakomity w defensywie, gdzie radzi sobie praktycznie z każdym i pożera odpowiednią przestrzeń bez względu na rywala. Nie robi jednak tego samego w ataku. Wczoraj błysnął przy przedryblowaniu Trippiera z zaskakującą łatwością, ale wciąż w ataku daje bardzo niewiele. Mimo wszystko za wczorajszy występ raczej nie wypada go krytykować. Zrobił swoje.

15. Valverde

Jeden z dwóch kandydatów na zawodnika meczu. W samym spotkaniu spisywał się dobrze, a w 67. minucie mógł i powinien był pokonać Oblaka, ale jego uderzenie po podaniu Jovicia było zupełnie nieudane. W 115. minucie był zmuszony do faulowania Moraty. Nie miał już szans na dogonienie Hiszpana, dlatego zdecydował się na jedyną możliwość, bez której Real prawdopodobnie nie miałby Superpucharu.

14. Casemiro

W pewnym momencie jego pojedynki z João Félixem wyglądały tak, jakby mistrz świata grał z trampkarzem. Doskonale odczytywał zamiary Portugalczyka, ale nie tylko. Utrzymał swój standardowy poziom z tego sezonu i zanotował dobry występ.

8. Kroos

To nie był wygodny mecz. Rywale mocno go naciskali, przez co Toni był trochę wyłączony z realnego rozgrywania piłki. To nie przeszkodziło mu w zanotowaniu pięciu podań kluczowych (w tym trzech z rzutów rożnych). Mimo wszystko nie zagrał tak dobrze, jak w półfinale. Zmęczony opuścił boisko w dogrywce.

10. Modrić

Zdarzyło mu się kilka kiepskich zagrań na początku meczu, ale w porę wrócił do dobrej dyspozycji. Zanotował pięć podań kluczowych (wszystkie z akcji) czy pięć udanych dryblingów. W końcówce był już mocno wyczerpany, ale i tak podszedł do rzutu karnego i w decydującym momencie pokonał Oblaka.

22. Isco

Niezbyt długo nacieszyliśmy się ponadprzeciętnym Isco. Wczoraj zagrał dużo gorzej niż z Valencią, ale z drugiej strony, był jednym z niewielu, którzy próbowali zrobić coś innego niż odegrać do najbliższego. Zidane zaskakująco szybko zdjął go z boiska, ale Isco nie powinien gniewać się na trenera. To nie był dzień Andaluzyjczyka.

18. Jović

Po pierwszej połowie bez wątpienia był jednym z największych zawodów tego meczu. Nie pokazywał się do gry, wyglądał raczej na kogoś, kto jej w ogóle unika. Utknął pomiędzy stoperami Atlético i zwyczajnie był poza drużyną. W drugiej połowie dwa niezłe dogrania i trochę wolnego miejsca spowodowały, że wreszcie widzieliśmy namiastkę Jovicia, jakiego chcielibyśmy jak najszybciej zobaczyć. Zdecydowanego, pewnego swoich wyborów i zaskakującego rywala. Dwie czy trzy akcje nie oznaczają oczywiście, że mecz Luki był udany. Ta namiastka daje jednak pewną nadzieję, nawet na najbliższą przyszłość. Warto też pochwalić go za dogranie do Valverde, gdy Urugwajczyk z bliska nie zdołał pokonać Oblaka.