Oceny zawodników po meczu z Getafe

Real Madryt wygrał na wyjeździe z Getafe 3:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6.

Courtois

13. Courtois

W pierwszej połowie zanotował trzy bardzo ważne interwencje, dzięki którym utrzymał Real przy życiu. Świetnie radził sobie ze strzałami Cabrery, Arambarriego i Fajra, a w drugiej połowie nawet gdy Mata wyszedł sam na sam, to Belg też sobie poradził, choć Hiszpan był ostatecznie na spalonym. Przeżywa obecnie swoje najlepsze chwile w Realu i średnią wpuszczonych bramek ma już korzystniejszą niż Jan Oblak (0,56 do 0,61).

2. Carvajal

Wysoki pressing Getafe sprawiał sporo problemów w rozegraniu, ale Dani nieźle radził sobie z Cucurellą i innymi graczami rywala. W ofensywie nie oferował może zbyt wiele, ale w tym trudnym meczu uniknął poważniejszych błędów i może być z siebie zadowolony.

5. Varane

Oczywiście wydarzeniami dnia były dla niego dwa gole. Poza tym świetnie wywiązywał się ze swoich zadań defensywnych. Popełnił co prawda jeden błąd, po którym Mauro Arambarri mógł zaskoczyć Courtois. Poza tym było jednak niemal perfekcyjnie. 9 wybić, 1 zablokowane uderzenie, 2 odbiory. Varane wspiął się na wyżyny swoich umiejętności nie tylko w ataku.

3. Militão

W defensywie zagrał podobnie do Varane'a, czyli co najmniej dobrze. Raz dość niefortunnie upadł, ale Getafe nie potrafiło tego wykorzystać. Poza tym bez większych problemów radził sobie z atakującymi gospodarzy. Problemy pojawiały się, gdy rywal atakował wyżej. Brazylijczyk potrafił za to posłać znakomitą prostopadłą piłkę do Bale'a, który nie był jednak w stanie przelobować Sorii.

23. Mendy

Notorycznie piszemy o tym, że w defensywie jest dobrze, ale oczekujemy więcej z przodu. I wreszcie to dostaliśmy. Mendy zaliczył asystę przy pierwszym golu Varane'a, ale warto go pochwalić za mnóstwo wygranych pojedynków, zarówno w powietrzu, jak i na ziemi. Nikt nie dryblował wczoraj tak często i z z tak dobrą skutecznością (5/5). Jeden z lepszych meczów Francuza, który błysnął też przy rozegraniu przed trzecim golem.

10. Modrić

Mimo bramki i imponującego sprintu w ostatnich sekundach meczu nie był to wybitny mecz Chorwata. Był jednym z odpowiedzialnych za to, że pressing Getafe tak dobrze funkcjonował. Królewscy nie radzili sobie za dobrze w środku pola, a Modrić radził sobie przeciętnie. Po zdobyciu pierwszej bramki było nieco lepiej i ostatecznie wszystko dobrze się skończyło, nie tylko dla niego, ale też dla zespołu.

14. Casemiro

Dobrze czuł się w tej walce. Nie atakował zbyt często i skupił się na pomaganiu Varane'owi i Militão. To wychodziło mu bardzo dobrze, ponieważ zwłaszcza w drugiej połowie Getafe nie potrafiło stworzyć praktycznie ani jednej sytuacji. Z przodu nie był aż tak potrzebny, choć jeszcze przed przerwą posłał bardzo dobrą prostopadłą piłkę do Bale'a, która niestety nie została należycie wykorzystana.

8. Kroos

Nie zaczął najlepiej, bo jego podania nie były dopieszczone i raczej dawał kolegom z zespołu miny, które mogły skończyć się fatalnie. Na szczęście w porę zaczął grać swój futbol i miał udział przy golach na 1:0 (mniejszy) i 2:0 (asysta). Ostatecznie na 30. urodziny zrobił sobie razem z kolegami miły prezent w postaci trzech punktów.

22. Isco

Znikał na długi czas i nie radził sobie przeciwko agresywnym przeciwnikom. Praktycznie nie stwarzał żadnego zagrożenia na połowie przeciwnika, choć to właśnie po faulu na nim został podyktowany rzut wolny, po którym Varane zdobył bramkę na 2:0. Było go jednak zdecydowanie za mało.

11. Bale

Mógł być bohaterem, bo sytuacje, jakie miał, mógł i powinien był zamienić na gole. Najpierw efektownie próbował przelobować Sorię, ale bramkarz nie dał się zaskoczyć. Później Walijczyk próbował go mijać, ale i tym razem to golkiper był górą. Malutki plusik przy jego nazwisku można za to zaznaczyć z powodu wywalczonego rzutu wolnego, po którym Real strzelił pierwszego gola, oraz za odegranie do Valverde przy trzecim trafieniu.

9. Benzema

To nie był jego mecz. Oddał dwa celne strzały w pierwszej połowie, ale… nie był sobą. Nie pojawiał się tak często do gry, jednak można to zgonić na to, jak ten mecz wyglądał. Real nie miał wielu okazji do ataku pozycyjnego daleko od swojej bramki, dlatego Benzema był zmuszony albo do głębokiego powrotu na swoją połowę, albo oczekiwania na długą piłkę gdzieś w okolicy stoperów. To właśnie po dalekim podaniu Varane'a mógł pokonać Sorię, ale i tym razem bramkarz Getafe dobrze się zachował.