Advertisement Advertisement
Menu
Wyniki na żywo
/ RealMadridTV, Movistar+

Zidane: To nie był wielki mecz piłki nożnej

Zinédine Zidane po meczu z Getafe udzielił wywiadów telewizjom Movistar+ i RealMadrid TV. Przedstawiamy najważniejsze wypowiedzi trenera Realu Madryt z tych rozmów na Coliseum Alfonso Pérez.

Foto: Zidane: To nie był wielki mecz piłki nożnej
Fot. Getty Images

– Dobrze zaczęliśmy rok i zrobiliśmy to na trudnym terenie. Wiemy, że ciężko tu zdobyć punkty. Rozegraliśmy poważne spotkanie i to ważna wygrana. Walczyliśmy, ale dobrze, tak musiało być. To świetny wynik.

– Real musiał w końcu rozwiać wątpliwości co do goli? Chodziło o to i dobry początek roku, bo ciągle powtarzano, że źle zaczynamy kolejne lata... Taki początek to dla nas coś ważnego. Wyróżniłbym dzisiaj wysiłek fizyczny, solidarność i intensywność. Świetnie zintepretowaliśmy mecz. Wiedzieliśmy, że będziemy cierpieć i cierpieliśmy. Mieliśmy problem z wyjściem z piłką z połowy, więc graliśmy bardziej bezpośrednio. To nie był wielki mecz piłki nożnej, ale nie ma problemu. Najważniejsze, że piłkarze zagrali solidarnie i z powagą.

– Rozgrywanie od bramki po ziemi? Wiadomo było, że oni tak zagrają. Oni zawsze grają bezpośrednio i wrzucają piłki na atakujących. Cierpieliśmy przy 2-3 okazjach, ale Thibaut dobrze zachowywał się w bramce, a wszyscy sobie pomagali. Na końcu jest tak, że musisz cierpieć na boisku. Mówiłem zawodnikom w przerwie, że to taki mecz i że musimy zaakceptować takie spotkanie. Mocno naciskali, ale wytrzymaliśmy. Jestem dumny ze wszystkich 25 piłkarzy. Wszyscy są naładowani i to jest dla mnie fundamentalne.

– Narzucenie presji na Barcelonę? Dla nas to jest najmniej ważne. Liczą się trzy punkty dla nas i to jest najważniejsze. To bardzo trudna i wyrównana liga. Dzisiaj możemy powiedzieć, że chłopcy byli supernaładowani od początku, byli skupieni, wykazali się ogromną intensywnością. Tak tu trzeba było zagrać.

– Gole Varane'a? Ważne jest dla nas, by czasami zranić rywala także ze stałego fragmentu. Może tego trochę nam ostatnio brakowało i dzisiaj to nam się udało.

– Zaskoczenie obroną bez Ramosa i drugą linią bez Fede Valverde? Wiadomo było, że Sergio jest zawieszony, ale na pewno jeszcze wróci do gry [śmiech]. Co do reszty, mam 25 zawodników i zawsze gra 11, a do tego 3 wchodzi z ławki. To na końcu sprawa wszystkich, całej drużyny, bo gdy ktoś wychodzi, radzi sobie dobrze. To jest ważne, gdy masz tak dobrą tak szeroką grupę, jaką ja mam w Realu Madryt, a szczególnie gdy cały tydzień wszyscy tak dobrze trenują.

– Courtois? Cieszymy się z niego i on na pewno jest zadowolony ze swojej pracy. To nasz bramkarz i musimy razem utrzymywać czyste konta. Do tego dołożyliśmy 3 gole, o co nie jest tutaj łatwo.

– Superpuchar? Teraz odpoczniemy i gdy wrócimy do treningów, zajmiemy się środowym meczem.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!