Advertisement
Menu
/ RealMadridTV, Onda Cero

Vinícius: Sterling w moim wieku też nie strzelał tak wielu goli

Vinícius Júnior po meczu z Club Brugge pojawił się w strefie mieszanej. Przedstawiamy wypowiedzi Brazylijczyka dla dziennikarzy telewizyjnych i radiowych zgromadzonych na Jan Breydel Stadion.

Foto: Vinícius: Sterling w moim wieku też nie strzelał tak wielu goli
Fot. Getty Images

– Cieszymy się z ciągłego wygrywania i serii meczów bez porażki. Wierzymy, że w tym sezonie wiele wygramy.

– Gol to dla mnie wyzwolenie? Nie, pozostaję bardzo spokojny. Trener obdarza mnie zaufaniem, jakiego potrzebuję i pracuję dużo w Valdebebas nad wykańczaniem akcji i decyzjami. Trener bardzo mi pomaga.

– Jak bardzo pomoże mi to trafianie? Dla wszystkich piłkarzy gole są ważne i cieszę się, że znowu trafiłem oraz zdobyłem swoją pierwszą bramkę w Lidze Mistrzów. Nie gram jednak dla goli. Gram, by pomagać drużynie. Przykładem dla mnie jest Sterling z City, który jest wielkim piłkarzem i który w moim wieku też nie strzelał tak wielu goli. To coś normalnego... Wcześnie wyjechałem z Brazylii, a granie tutaj w pierwszej ekipie w wieku 18 lat to coś trudnego. Ciężko jednak pracuję, a Zidane i koledzy bardzo mi pomagają, bym mógł robić tu wielkie rzeczy i napisać historię w Realu Madryt.

– Pomoc ze strony Benzemy? Tak, Karim pomaga mi zawsze na boisku i poza nim. Zawsze daje mi jakieś wskazówki co do wykańczania akcji, bo on strzela dużo goli. Cieszę się ze współpracy z jednymi z najlepszych zawodników, ale także najlepszymi ludźmi.

– Dlaczego w tym sezonie gram mniej? Nic się nie zmieniło. Po prostu mamy teraz więcej zawodników, a w poprzednim sezonie też zacząłem grać dopiero w styczniu. Teraz mamy dopiero grudzień [śmiech]. Zidane na mnie nie liczy? Zidane liczy na mnie jak na wszystkich. On powtarza, że będzie potrzebować wszystkich i każdy ma być gotowy na swoją szansę.

– Zmartwienie Klasykiem? Teraz nie myślimy jeszcze o Klasyku, nie rozmawiamy o Barcelonie. Zawsze liczy się tylko kolejny mecz. Teraz skupiamy się na odpoczynku i Valencii. Dobry moment drużyny? Tak, mamy serię dobrych meczów i zwycięstw. To jest ważne dla wszystkich zespołów.

– Boimy się sytuacji w Barcelonie? Nie, nie martwimy się tym. Wiemy, że ludzie z klubu pomogą nam ze wszystkim.

– Sukcesy Rodrygo? Bardzo się z niego cieszę i oby grał tak dalej. Jesteśmy przyjaciółmi.

– PSG ciągle o mnie wypytuje? Moim marzeniem zawsze jest granie w Realu Madryt z najlepszymi zawodnikami. Jestem tu zadowolony ze wszystkich i chcę napisać tu historię.

– Odejście na wypożyczenie w styczniu? Nie, nigdy nie myślałem o odejściu z Realu.

– Tatuaż z powodu pierwszego gola w Lidze Mistrzów? Będę musiał porozmawiać z tatą i zobaczyć, czy mi pozwoli.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!