Thompkins poprowadził Królewskich do zwycięstwa

W dwunastej kolejce Ligi Endesa Real Madryt pokonał San Pablo Burgos. Królewscy od początku meczu zbudowali sobie dużą przewagę, którą w drugiej połowie spotkania nieco roztrwonili. Nie przeszkodziło im to jednak w odniesieniu zwycięstwa.

Real Madryt utrzymał się na pozycji lidera, pewnie wygrywając z San Pablo Burgos. Królewscy ponownie z bardzo dobrej strony pokazali się w ofensywie. Znakomite spotkanie rozegrał Trey Thompkins, który długo nie mógł zapracować na zaufanie Laso w tym sezonie, ale kiedy już dostał się do kadry, z każdym występem prezentuje się lepiej. Wydawało się, że udało się rozstrzygnąć ten pojedynek dosyć szybko, lecz ostatnia kwarta wprowadziła nieco nerwowości. Blancos jednak wykazali się doświadczeniem i zdołali utrzymać przewagę do końca.

Pablo Laso nieco zaskoczył zestawieniem pierwszej piątki, w której pojawił się młody Nakić. Królewscy rozpoczęli od mocnego uderzenia i serii 10:0. San Pablo Burgos odpowiedziało dwoma celnymi rzutami osobistymi, a później znów Blancos popisali się serią punktową i po pięciu minutach było 18:2. Goście mieli ogromne problemy, by wejść w ten mecz. Kiedy już dostawali się pod kosz, na ich drodze stawał Tavares. W końcu jednak zaczęli łapać rytm i przed końcem pierwszej kwarty zredukowali nieco różnicę w wyniku (26:13).

Początek drugiej części również należał tylko do Realu Madryt. Królewscy uciekli rywalom na ponad dwadzieścia punktów. Jednak Burgos nie chciał tak szybko rzucić ręcznika. Trzy celne rzuty za trzy punkty z rzędu pozwoliły im uwierzyć w możliwość odrobienia strat. Laso natychmiast zareagował, prosząc o chwilę na rozmowę z podopiecznymi. Skutek był pozytywny, ponieważ madrytczycy ponownie zbudowali dwudziestopunktową przewagę. Jeszcze w ostatnich sekundach trafił Fitipaldo i w połowie meczu było 55:37.

Po zmianie stron przebieg meczu się nie zmienił. Królewscy rozpoczęli od serii 10:2, a następnie zaczęli się oszczędzać. Mecz na bardzo wczesnym etapie można było uważać za rozstrzygnięty, a podopieczni Pabla Laso odpowiednio zarządzali prowadzeniem, utrzymując je na poziomie dwudziestu oczek. W końcówce kwarty Burgos wykonał mały zryw, ale na niewiele się to zdało, ponieważ po trzydziestu minutach było 82:65.

Wysokie prowadzenie za bardzo rozluźniło graczy Realu Madryt. Wykorzystał to McFadden, który sprawił, że Burgos znów zaczął walczyć. Królewscy byli zaskoczeni takim obrotem spraw i w pewnym momencie było już 94:86, a do końca pozostawało 3,5 minuty. Na szczęście gospodarze zdołali się jeszcze raz zmotywować i utrzymali przewagę. Kolejny raz przekroczyli granicę stu punktów, chociaż ich rozkojarzenie w czwartej kwarcie mogło sporo kosztować.

104 – Real Madryt (26+29+27+22): Campazzo (10), Nakić (0), Tavares (13), Thompkins (27), Taylor (5), Causeur (4), Rudy (3), Laprovíttola (9), Reyes (6), Deck (16), Garuba (3), Carroll (8).

93 – San Pablo Burgos (13+24+28+28): Clark (9), Fitipaldo (16), Salvó (0), McFadden (23), Lima (8), Tokoto (2), Benite (19), Barrera (6), Vega (5), Bassas (0), Stević (5).