Dobry mecz Castilli, ale… tylko remis

W szesnastej kolejce Segunda División B Castilla zremisowała z Interem Madryt 2:2. Królewscy długo prowadzili, ale po otrzymaniu czerwonej kartki nie zdołali utrzymać dobrego wyniku.

Niewiele brakowało, żeby Castilla zgarnęła komplet punktów w starciu z Interem. Królewscy rozpoczęli mecz od straty gola, ale później rozegrali prawdopodobnie najlepszą połowę w tym sezonie. Zdecydowanie przeważali i zdołali odwrócić wynik. Niestety, wszystko zepsuła czerwona kartka dla De la Fuente. Od tego momentu drużyna była zmuszona do wycofania się i obrony korzystnego wyniku. Długo się to udawało, lecz Rufo w końcu zdołał się przebić. Nawet w osłabieniu Blancos potrafili stwarzać zagrożenie. Szkoda tylko, że po dobrym występie w tabeli przybędzie im tylko jeden punkt.

Mecz zaczął się fatalnie dla Castilli. Już w 2. minucie Rufo najpierw popisał się pięknym przyjęciem piłki, a później pokonał Belmana. Stracony gol podziałał motywująco na Królewskich. Szybko okazję do wyrównania miał Franchu, jednak Felipe zdołał obronić jego strzał. Chwilę później Franchu wpadł w pole karne i dograł do Marvina, który strzałem głową trafił w słupek. W końcu w 32. minucie Castilla otrzymała rzut karny za zagranie piłki ręką przez jednego z rywali. Do wykonania „jedenastki” podszedł Fidalgo i doprowadził do remisu. Przewaga Blancos dalej się utrzymywała i tuż przed przerwą Marvin dał gospodarzom prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nie kalkulował i zderzył się z Felipe. Piłka wolno wtoczyła się do bramki, a chwilę później sędzia odgwizdał koniec pierwszej połowy.

Po zmianie stron gra się wyrównała i Castilla już tak nie dominowała. Inter jednak w ogóle nie zbliżał się do bramki Belmana. Sytuacja Królewskich skomplikowała się w 57. minucie. De la Fuente otrzymał drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska. Obrońca dał się sprowokować rywalom i otrzymał karę za odepchnięcie rywala. Raúl szybko przeprowadził podwójną zmianę, żeby wzmocnić defensywę. Inter przejął inicjatywę, a Blancos skupili się na bronieniu dostępu do własnej bramki. Wszystko wyglądało bardzo dobrze aż do 85. minuty. Wtedy Rufo po raz drugi zaskoczył defensywę gospodarzy. Dwa punkty wymknęły się Castilli z rąk i sytuacja drużyny w tabeli znacząco się nie poprawi.

Real Madryt Castilla – Internacional Madryt 2:2 (2:1)