Menu
/ RealMadridTV, Movistar+

Zidane: Potrzebuję tego, żeby każdy dorzucał swoją cegiełkę

Foto: Zidane: Potrzebuję tego, żeby każdy dorzucał swoją cegiełkę
Fot. Getty Images

Zinédine Zidane udzielił wywiadów telewizjom Movistar+ i RealMadrid TV po meczu La Ligi z Deportivo Alavés. Przedstawiamy wypowiedzi trenera Realu Madryt z tych rozmów na Estadio de Mendizorroza.

– Wszystko było dzisiaj trudne, ale wyjeżdżamy stąd bardzo zadowoleni, bo walczyliśmy od pierwszej do ostatniej minuty i nie przestaliśmy grać w piłkę nawet po ich golu. To dla bardzo ważny wynik. Wiedzieliśmy, że to małe boisko, a dzisiaj doszedł jeszcze deszcz. Wszystko było trudniejsze, ale tego się spodziewaliśmy. Nastawiliśmy się na to, że musimy grać piłką i to robiliśmy.

– Dołek po pierwszym golu? Alavés ruszyło do przodu i urosło. Trochę bardziej naciskali, a my trochę się cofnęliśmy, ale to jest normalne po strzeleniu gola. Nie wyszliśmy jednak z meczu, co jest najważniejsze. Wierzyliśmy, że możemy zdobyć drugą bramkę i ją zdobyliśmy. Cieszę się, bo wszyscy wykonali ogromny wysiłek.

– Wejście do gry Militão? Jest jak zawsze. Militão to członek kadry i ma prawo grać jak inni. Dzisiaj poradził sobie dobrze jak wszyscy. W tej kadrze jest wielu zawodników i wszyscy są świetni. Jest wielu, którzy jeśli nie byliby tutaj, to graliby bez problemu w jakiejkolwiek drużynie.

– Powrót wielu zmian w składzie z meczu na mecz? Ja tak to widzę. To sezon z wieloma rozgrywkami i meczami, a wielu zawodników ma jeszcze reprezentacje i na koniec grają po 60-70 meczów. Ja w to wierzę, że mamy 25 świetnych zawodników i naprawdę uważam, że gdyby oni stąd odeszli, w innej ekipie graliby zawsze. Ja potrzebuję tego, żeby każdy dorzucał swoją cegiełkę.

– Rotacje bramkarzy? Taka była decyzja na dzisiaj. Areola też jest członkiem kadry i radzi sobie dobrze. Dobrze pracuje i było to widać, bo dzisiaj nas uratował, podobnie jak wcześniej robił to Thibaut. Dzisiaj przyszła kolej na Alphonse'a i poradził sobie świetnie.

– Takimi meczami wygrywa się ligi? Bardzo ważne zwycięstwo i to tylko w odniesieniu do nas. To trudny teren i jeśli w takich wyjazdowych meczach zdobywasz 3 punkty, to daje ci życie. Dzisiaj mieliśmy wiele trudności, ale zagraliśmy z wielką osobowością.

– Przejście na system 4-4-2? Cóż, system jest niczym. Najważniejsze są nasze zachowania z piłką. My możemy robić z nią wiele rzeczy. Do tego oczywiście trzeba też robić dobre rzeczy w obronie.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!