Castilla wypuściła zwycięstwo z rąk

W dziewiątej kolejce Segunda División B Castilla podzieliła się punktami z Coruxo. Podopieczni Raúla nie zdołali przełamać złej passy w wyjazdowych spotkaniach, mimo bardzo korzystnych okoliczności podczas starcia z Galisyjczykami.

Znów się nie udało, chociaż było bardzo blisko. Castilla ciągle pozostaje bez wyjazdowego zwycięstwa. W starciu z Coruxo Królewscy szybko objęli prowadzenie i dosyć dobrze kontrolowali wydarzenia na murawie. W dodatku rywale na kwadrans przed końcem otrzymali czerwoną kartkę. Niestety, nawet w takich okolicznościach nie udało się dotrwać z korzystnym wynikiem do końcowego gwizdka. Zabrakło naprawdę niewiele, lecz ostatecznie Castilla dopisała do dorobku jeden punkt, marnując okazję na awans w ligowej tabeli.

Castilla bardzo dobrze rozpoczęła to spotkanie. Już w 7. minucie Javi Hernández uderzył znakomicie z rzutu wolnego i wyprowadził Królewskich na prowadzenie. Chwilę później mogło być 2:0, ale strzał Pedro zdołał obronić Alberto. Napastnik Blancos był w tej sytuacji faulowany, lecz sędzia tego nie zauważył i nie podyktował rzutu karnego. Kilkadziesiąt sekund później pretensje do arbitra mieli gospodarze, którzy domagali się „jedenastki” po faulu na El Ouatanim. Galisyjczycy w końcówce pierwszej połowy zyskali zdecydowaną przewagę i byli o krok od doprowadzenia do remisu. Podopieczni Raúla potrafili jednak utrzymać prowadzenie do przerwy.

W drugiej połowie pierwsza do ataku ruszyła Castilla. Świetną akcją popisał się Marvin, jednak wszystko skończyło się interwencją Alberto. Następnie odpowiedziało Coruxo. Próbował Añón, ale czujnie w bramce zachował się Belman. W 67. minucie do siatki trafił Jordi, lecz arbiter dopatrzył się spalonego, chociaż powtórki pokazały, że się mylił. Galisyjczycy nie ustawali w atakach i momentami decydowali się na nieodpowiedzialne zagrania. Po jednym z nich bezpośrednią czerwoną kartkę otrzymał Borja Yebra, który sfaulował Jordiego. Wydawało się, że w tej sytuacji Castilli będzie łatwiej utrzymać prowadzenie, jednak stało się inaczej. Gospodarze wyrównali po trafieniu Lucasa. Zawodnik Coruxo wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego. W takiej sytuacji Raúl zdecydował się na ofensywną zmianę, wpuszczając napastnika za obrońcę. Mimo tego bliżej odniesienia zwycięstwa byli gospodarze. W dodatku w 90. minucie czerwony kartonik obejrzał Gila za atak na El Ouataniego.

Coruxo – Real Madryt Castilla 1:1 (0:1)
0:1 Javi Hernández 7’ (rzut wolny)
1:1 Lucas Puime 82’

Coruxo: Alberto Domínguez, Vila, Crespo, De Vicente, Barril (Borja Yebra 56’), Añón (Mendoza 74’), Trigo, Lucas Puime, Manu, El Ouatani, Mateo Míguez.

Real Madryt Castilla: Belman, Guillem, Gila, Chust, Javi Hernández (Pablo Rodríguez 84’), Blanco, Ayoub (Fran García 78’), Baeza (Franchu 62’), Marvin, Jordi, Pedro Ruiz.