Powrót Carrolla w wielkim stylu

Real Madryt kolejny raz udowodnił, że zawsze walczy do samego końca. Maccabi zawiesiło dzisiaj poprzeczkę bardzo wysoko i było bliskie odniesienia zwycięstwa. Jednak Królewscy zachowali więcej zimnej krwi i Carroll znów okazał się decydujący.

Rudy, Deck i Campazzo w walce o piłkę (fot. Getty Images)

Real Madryt pokonał Maccabi Tel Awiw i po dwóch kolejkach ma na koncie komplet zwycięstw. Jednak dzisiejsza wygrana przyszła Królewskim bardzo trudno. Walka toczyła się od początku do samego końca meczu i Izraelczycy zrobili naprawdę dużo, żeby sprawić niespodziankę. Świetnie w zespole gospodarzy spisał się Mickey, ale najwięcej będzie się mówić o Carrollu. Amerykanin w ostatnich sekundach spotkania trafił za trzy punkty, co dało Blancos zwycięstwo. W takich sytuacjach praktycznie zawsze można na niego liczyć.

Początkowe minuty nie były najlepsze w wykonaniu Realu Madryt. Dopiero po niecałych trzech minutach udało się zdobyć pierwsze punkty. Niewielka przewaga Maccabi została szybko zniwelowana i później gra była bardzo wyrównana. Dobrze celownik miał ustawiony Rudy, ale… tylko za trzy punkty. Kiedy znajdował się bliżej kosza, pudłował. Na koniec pierwszej kwarty dwa rzuty osobiste wykorzystał Mickey i na tablicy świetlnej widniał remis 22:22. Królewscy nie potrafili narzucić swojego stylu.

W drugiej części było już nieco lepiej, a dobrą passę zaliczył Mickey, który zdobył dziesięć punktów z rzędu. W zespole Maccabi odpowiedzią był Bryant. Amerykanin miał sposób na defensywę gospodarzy i w drugiej kwarcie uzbierał jedenaście punktów. Królewscy w pewnym momencie prowadzili dziewięcioma oczkami, a w połowie meczu mieli o sześć punktów więcej. Sytuacja była całkiem dobra, szczególnie że ofensywa funkcjonowała poprawnie, ale to się zepsuło później.

Po zmianie stron Real Madryt nie przypominał siebie z pierwszej połowy spotkania. Podopieczni Pabla Laso przez ponad cztery minuty nie zdobyli ani jednego punktu. Dla porównania Maccabi w tym czasie uzbierało dwanaście oczek i wyszło na prowadzenie. Impas przełamał Randolph, który popisał się kilkoma celnymi rzutami. Później aktywował się Campazzo i Królewscy odzyskali prowadzenie, lecz tylko na chwilę. Izraelczycy doskoczyli w końcówce i po 30 minutach było 65:65.

Ostatnią kwartę lepiej rozpoczęli goście, jednak madrytczycy nie pozwolili im uciec z wynikiem. Dalsza faza meczu to duże emocje i rywalizacja cios za cios. Cały czas rezultat znajdował się w granicach remisu. Spotkanie rozstrzygało się w ostatnich sekundach. Wcześniej dobrze rzuty osobiste wykonywali Wilbekin po stronie Maccabi i Mickey dla Realu Madryt. Na dziesięć sekund przed końcową syreną za dwa punkty trafił ponownie Wilbekin. Pablo Laso poprosił o czas, rozrysował akcję, która następnie zakończyła się podaniem piłki do Carrolla. Amerykanin zachował zimną krew i popisał się celną „trójką”. Maccabi miało jeszcze czas na jedną akcję, jednak Acy spudłował i Królewscy mogli się cieszyć drugim zwycięstwem w Eurolidze.

86 – Real Madryt (22+28+15+21): Randolph (11), Rudy (6), Campazzo (10), Tavares (2), Taylor (6), Causeur (7), Deck (8), Carroll (14), Llull (6), Mickey (16).

85 – Maccabi FOX Tel Awiw (22+22+21+20): Wilbekin (22), Acy (3), Wolters (7), Black (5), Zoosman (0), Bryant (15), Hunter (6), Avdija (0), Dorsey (5), DiBartolomeo (15), Cohen (7).