Spokojna wygrana Chorwacji z Węgrami, gol Modricia [VIDEO]

Wicemistrzowie świata poradzili sobie u siebie z Węgrami i wygrali aż 3:0. Wszystkie bramki padły jeszcze w pierwszej połowie, a autorem jednej z nich był Luka Modrić. Chorwacja jest coraz bliżej awansu na Mistrzostwa Europy.

Reprezentacja Węgier mocno naciskała Chorwację, która przed siódmą serią gier w eliminacjach do Mistrzostw Europy prowadziła w grupie E. Nacisk ten zakończył się jednak już na początku bezpośredniego meczu w Splicie. Wicemistrzowie świata wygrali 3:0, a jednym z bohaterów był Luka Modrić, który już w piątej minucie zdobył bramkę.

Odbiór, rajd i spokojne wykończenie. Tak zaczęło się to spotkanie dla Chorwacji, która kontrolowała boiskowe wydarzenia od początku do końca. Luka Modrić wymyślił tego gola sam, no może z pomocą węgierskiego obrońcy. Jeszcze w pierwszej połowie dwukrotnie błysnął Bruno Petković, który wykończył podania Ante Rebicia i Ivana Perišicia.

Do przerwy było więc 3:0, a już na początku drugiej połowy mogło być jeszcze lepiej, ponieważ gospodarze mieli rzut karny, a chwilę później z boiska wyleciał László Kleinheisler. Perišić jedenastki jednak nie wykorzystał. Chorwacja miała też problem z wykorzystaniem przewagi liczebnej. Choć oczywiście dalej dominowała, nie była w stanie podwyższyć rezultatu. Luka Modrić rozegrał bardzo dobry mecz i zszedł z boiska w 67. minucie. Zmienił go były gracz Realu Madryt, Mateo Kovačić.

Sytuacja w tabeli Chorwatów uległa sporej poprawie. Mają cztery punkty przewagi nad trzecimi w tabeli Węgrami i sześć nad czwartą Walią. Najbliższy mecz zagrają właśnie z Bale'em i spółką, dla których to będzie kolejny mecz o życie. W niedzielę w Cardiff zapowiada się więc bardzo ważne spotkanie, w którym naprzeciwko siebie stanie dwóch zawodników Realu Madryt.

Chorwacja – Węgry 3:0 (3:0)