Menu
/ elmundo.es

Objazdowe muzeum Realu Madryt odwiedzi Arabię Saudyjską

Foto: Objazdowe muzeum Realu Madryt odwiedzi Arabię Saudyjską
Fot. twitter.com

Termin zbiega się z meczami o Superpuchar Hiszpanii, które mają zostać rozegrane w Arabii Saudyjskiej. Klub zapewnia, że zbieżność dat to jedynie przypadek. Muzeum przed rokiem można było zwiedzać w centrum Melbourne, a w ciągu pięciu lat ma zawitać do czternastu miast.

Objazdowe muzeum Realu Madryt ponownie rusza w trasę i tym razem zawita do Arabii Saudyjskiej. Trofea Królewskich będzie można podziwiać w tym kraju w styczniu przyszłego roku, a wstępnie w tym czasie ma się tam odbyć także Superpuchar Hiszpanii, w którym udział wezmą Los Blancos. Przed rokiem muzeum zawitało do Melbourne w Australii, a w ciągu pięciu lat ma odwiedzić czternaście różnych miast. Wszystko odbywa się w ramach projektu World of Football Experience.

Hiszpańska Federacja Piłkarska rozważa właśnie Arabię Saudyjską jako jeden z krajów, które mogłyby ugościć niebawem cztery drużyny walczące o Superpuchar Hiszpanii. Możliwość organizacji turnieju w tym kraju wzbudza jednak wiele kontrowersji. Hiszpański rząd za pośrednictwem rzecznika Isabel Celaá zakwestionował to miejsce z powodu łamania praw kobiet. UEFA również zniechęca kluby i reprezentacje do występu w krajach, które nie gwarantują równości obu płciom.

Luis Rubiales podkreśla, że nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji, czy Superpuchar Hiszpanii zostanie rozegrany właśnie w Arabii Saudyjskiej, ponieważ pod uwagę są brane też takie kraje jak Katar, Chiny czy Indie. Prezes Federacji zwraca jednak uwagę, że bez względu na ostateczny wybór, dany kraj będzie zmuszony zagwarantować na piśmie, że podczas rozgrywania spotkań nie dojdzie do dyskryminacji kobiet. Źródła bliskie klubowi zapewniają zaś, że wystawa w Arabii Saudyjskiej, która zbiega się z terminem rozegrania meczów o Superpuchar Hiszpanii, jest zwykłym zbiegiem okoliczności i nie ma nic wspólnego z ostatecznym wyborem, jakiego dokona Federacja.

Objazdowe muzeum Los Blancos ma powierzchnię 1500 metrów kwadratowych i znajduje się w czterech salach. Podczas zwiedzania można podziwiać najważniejsze trofea zdobyte przez drużynę i piłkarzy jak Puchary Europy, Złot Piłki czy Złote Buty. Wycieczkę uzupełnia sala kinowa, gdzie na 360° wyświetlane są różne sekwencje obrazów, które pozwalają poczuć się jak podczas piłkarskiego spotkania, a także sklep, w którym można zakupić pamiątki oraz licencjonowane produkty klubu.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!