Menu
/ marca.com

Lucas: Prawda jest taka, że grałem u wszystkich swoich trenerów

Foto: Lucas: Prawda jest taka, że grałem u wszystkich swoich trenerów
Fot. Getty Images

Lucas Vázquez pojawił się dzisiaj w Santiago de Composteli, gdzie był gościem na imprezie organizowanej przez firmę telekomunikacyjną Televés, z którą pracuje. Przedstawiamy najważniejsze wypowiedzi Hiszpana z zaaranżowanej konferencji prasowej.

– Moje pierwsze wspomnienia piłkarskie to granie z bratem. Zawsze otaczały nas piłki. Zacząłem kopać w wieku 3-4 lat. Moja rada dla młodszych to wierzcie w siebie, nigdy nie przestawajcie marzyć i pracować. W ten sposób osiąga się cele. Najważniejsze to każdego dnia cieszyć się futbolem. Gdy się udaje, nie ma nic lepszego.

– Odejście Cristiano? Zmieniło się to, że mamy inny numer 7 i innych graczy. On był dla nas bardzo ważny, ale jesteśmy zadowoleni z kadry, jaką mamy i chcemy walczyć o wszystko.

– Powrót do pierwszej ekipy? Byłem trochę zdenerwowany. Marzyłem o tym od małego i możliwość spełnienia marzenia była czymś cudownym. Byłem jednak bardzo zdenerwowany.

– Porażka w Paryżu była trudnym momentem, ale drużyna świetnie się odbudowała. Jesteśmy liderami, mamy dobrą sytuację w lidze i musimy być z tego dumni.

– Brak powołania na Granadę? Mamy bardzo szeroką i dobrą kadrę. Wszyscy jesteśmy na to narażeni. Jesteśmy świadomi, że jednego dnia na trybuny może powędrować ten zawodnik, a drugiego inny.

– Nie wiemy za dobrze skąd tyle kontuzji. To cięzkie serie, które chcemy mieć jak najszybciej za sobą. Przygotowania były świetne, jak te sprzed dwóch lat. Ciężko pracowaliśmy.

– Znoszę krytykę dobrze, podchodzę do niej z naturalnością. Wiemy, że jesteśmy w Realu Madryt i że jesteśmy wystawieni na opinie ludzi. Trzeba pozostać spokojnym, po prostu. Ja po meczach zazwyczaj odłączam się od futbolu, wychodzę na kolację czy idę gdzieś z rodziną. Lubię jednak przeanalizować nasze mecze, zobaczyć, gdzie mogę się poprawić czy robić coś więcej.

– Do mediów społecznościowych trzeba podchodzić z ostrożnością. Nie można tam popełnić gafy. My próbujemy po prostu pokazać fanom, że jesteśmy blisko nich.

– Sympatia Bernabéu? Odczuwałem ją zawsze przez tych 5 sezonów. Zawsze czuję sympatię kibiców i jestem z tego zadowolony.

– Prawda jest taka, że grałem u wszystkich swoich trenerów i cieszę się, że tak było. Wszyscy moi szkoleniowcy w Realu Madryt liczyli na mnie. Oby było tak samo przez wiele kolejnych lat.

– Rywalizacja z Viníciusem i Rodrygo? To dwaj świetni i młodzi graczem. Jeśli dalej będą tak pracować, zatriumfują w Realu Madryt.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!