Menu
ElJarek / RealMadridTV, realmadrid.com

Oficjalnie: Zatwierdzono powstanie żeńskiej sekcji futbolu w Realu Madryt

Foto: Oficjalnie: Zatwierdzono powstanie żeńskiej sekcji futbolu w Realu Madryt
Fot. realmadrid.com

Real Madryt zorganizował dzisiaj Walne Zgromadzenie, na którym socios – faktyczni właściciele klubu – dyskutowali nad sytuacją organizacji oraz poprzez głosowania zatwierdzali wyniki finansowe z ostatniego i trwającego sezonu. W nadzwyczajnej części Zgromadzenia zajęto się sprawą stworzenia żeńskiej sekcji futbolu i ostatecznie zatwierdzono ją zdecydowaną większością głosów.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Najważniejszą informacją dnia jest zatwierdzenie przez delegatów stworzenia żeńskiej sekcji piłkarskiej Realu Madryt. Poinformowano, że kupienie CD Tacón będzie kosztować klub 300 tysięcy euro i że wybrano tę organizację głównie ze względu na jej doskonałe struktury szkółki. Zawodniczki Tacón dzięki zawiązaniu ścisłej współpracy między organizacjami już trenują i grają domowe mecze w Valdebebas, a od 1 lipca będą formalnie częścią Realu Madryt, posiadając nazwę „Real Madrid Femenino”.

GŁOSOWANIE W TRAKCIE NADZWYCZAJNEGO WALNEGO ZGROMADZENIA:
1. Zatwierdzenie pozwolenia dla zarządu na fuzję poprzez wchłonięcie w dniu 1 lipca 2020 roku klubu CD Tacón:
GŁOSÓW: 894 / ZA: 810 / PRZECIW: 44 / WSTRZYMAŁO SIĘ: 40.

W pierwszej tradycyjnej części Walnego Zgromadzenia debatowano nad ogólną sytuacją klubu i jego finansami. Ostateczne przychody za poprzedni sezon wyniosły 757,3 miliona euro, a w budżecie na obecne rozgrywki zaplanowano przychody o wysokości 822,1 miliona euro. Zysk przed opodatkowaniem w tym roku wyniósł 53,5 miliona euro, a na następny rok zaplanowano zarobienie 41,4 miliona euro.

Co do innych interesujących wyników: w sezonie 2018/19 wydatki na płace pracowników wyniosły 52% całkowitych przychodów; całkowite wydatki z tytułu podatków i ubezpieczeń społecznych wyniosły 319,1 miliona euro; w kasie klubu na 30 czerwca posiadano 156 milionów euro; dług netto na 30 czerwca wynosił -27 milionów euro.

GŁOSOWANIA W TRAKCIE ZWYCZAJNEGO WALNEGO ZGROMADZENIA:
1. Zatwierdzenie rachunków i wydatków oraz strat i zysków z sezonu 2018/19:
GŁOSÓW: 1035 / ZA: 1021 / PRZECIW: 2 / WSTRZYMAŁO SIĘ: 12.

2. Zatwierdzenie budżetu na sezonu 2019/20:
GŁOSÓW: 1042 / ZA: 1028 / PRZECIW: 1 / WSTRZYMAŁO SIĘ: 13.

3. Zatwierdzenie składek członkowskich na sezon 2020/21:
GŁOSÓW: 1042 / ZA: 1029 / PRZECIW: 7 / WSTRZYMAŁO SIĘ: 6.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!