Menu
/ RealMadridTV, realmadrid.com

Oficjalnie: Zatwierdzono powstanie żeńskiej sekcji futbolu w Realu Madryt

Foto: Oficjalnie: Zatwierdzono powstanie żeńskiej sekcji futbolu w Realu Madryt
Fot. realmadrid.com

Real Madryt zorganizował dzisiaj Walne Zgromadzenie, na którym socios – faktyczni właściciele klubu – dyskutowali nad sytuacją organizacji oraz poprzez głosowania zatwierdzali wyniki finansowe z ostatniego i trwającego sezonu. W nadzwyczajnej części Zgromadzenia zajęto się sprawą stworzenia żeńskiej sekcji futbolu i ostatecznie zatwierdzono ją zdecydowaną większością głosów.

Najważniejszą informacją dnia jest zatwierdzenie przez delegatów stworzenia żeńskiej sekcji piłkarskiej Realu Madryt. Poinformowano, że kupienie CD Tacón będzie kosztować klub 300 tysięcy euro i że wybrano tę organizację głównie ze względu na jej doskonałe struktury szkółki. Zawodniczki Tacón dzięki zawiązaniu ścisłej współpracy między organizacjami już trenują i grają domowe mecze w Valdebebas, a od 1 lipca będą formalnie częścią Realu Madryt, posiadając nazwę „Real Madrid Femenino”.

GŁOSOWANIE W TRAKCIE NADZWYCZAJNEGO WALNEGO ZGROMADZENIA:
1. Zatwierdzenie pozwolenia dla zarządu na fuzję poprzez wchłonięcie w dniu 1 lipca 2020 roku klubu CD Tacón:
GŁOSÓW: 894 / ZA: 810 / PRZECIW: 44 / WSTRZYMAŁO SIĘ: 40.

W pierwszej tradycyjnej części Walnego Zgromadzenia debatowano nad ogólną sytuacją klubu i jego finansami. Ostateczne przychody za poprzedni sezon wyniosły 757,3 miliona euro, a w budżecie na obecne rozgrywki zaplanowano przychody o wysokości 822,1 miliona euro. Zysk przed opodatkowaniem w tym roku wyniósł 53,5 miliona euro, a na następny rok zaplanowano zarobienie 41,4 miliona euro.

Co do innych interesujących wyników: w sezonie 2018/19 wydatki na płace pracowników wyniosły 52% całkowitych przychodów; całkowite wydatki z tytułu podatków i ubezpieczeń społecznych wyniosły 319,1 miliona euro; w kasie klubu na 30 czerwca posiadano 156 milionów euro; dług netto na 30 czerwca wynosił -27 milionów euro.

GŁOSOWANIA W TRAKCIE ZWYCZAJNEGO WALNEGO ZGROMADZENIA:
1. Zatwierdzenie rachunków i wydatków oraz strat i zysków z sezonu 2018/19:
GŁOSÓW: 1035 / ZA: 1021 / PRZECIW: 2 / WSTRZYMAŁO SIĘ: 12.

2. Zatwierdzenie budżetu na sezonu 2019/20:
GŁOSÓW: 1042 / ZA: 1028 / PRZECIW: 1 / WSTRZYMAŁO SIĘ: 13.

3. Zatwierdzenie składek członkowskich na sezon 2020/21:
GŁOSÓW: 1042 / ZA: 1029 / PRZECIW: 7 / WSTRZYMAŁO SIĘ: 6.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zgadzam się.