Przewrotka Neymara daje wygraną PSG

Paris Saint-Germain wygrało ze Strasbourgiem 1:0 w ramach ostatniego meczu przed środowym starciem Ligi Mistrzów z Realem Madryt. Wydarzeniem dnia w stolicy Francji był powrót Neymara do gry w koszulce Les Parisiens po ponad czterech miesiącach przerwy i to właśnie Brazylijczyk dał zwycięstwo ekipie Thomasa Tuchela, w której dodatkowo zadebiutował Mauro Icardi.

Spotkanie przebiegało w oczekiwanym scenariuszu, w którym gospodarze kontrolują przebieg spotkania, a goście szukają kontr, w których mogą ich zranić. Najlepszą sytuację w pierwszej połowie miał Neymar, który dostał podanie za linię obrony, ale zamiast biec w kierunku pola karnego zdecydował się lobować źle ustawionego bramkarza. Jego uderzenie było jednak złe i bardzo niecelne. Jeśli chodzi o gości, ci w przypadku przejścia pierwszej linii pressingu PSG tworzyli bardzo groźne akcje. Ich najlepszymi sytuacjami był dobry strzał z dystansu po długim rogu, który palcami na rzut rożny sparował Keylor oraz stały fragment gry na koniec pierwszej połowy, po którym w dosyć dobrej sytuacji obrońca Strasbourga nie trafił strzałem głową w bramkę.

Druga połowa upłynęła pod znakiem bicia głową w mur przez PSG. Najlepszą sytuację miał... Strasbourg, ale w sytuacji sam na sam wypracowanej po szybkiej kontrze strzał atakującego gości wybronił Keylor Navas. Paryżanie próbowali być cierpliwi i znaleźć słaby punkt rywali, ale brakowało im odpowiedniego wykańczania swoich akcji w okolicach pola karnego. Najgroźniejszy strzał oddał z dystansu Herrera po zamieszaniu i wybiciu piłki przed szesnastkę. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, jedną z wrzutek w pole karne przewrotką wykończył Neymar, a piłka zanim trafiła do bramki odbiła się jeszcze od słupka. W ostatniej minucie Strasbourg rzucił się do ataku w poszukiwaniu remisu, a szybka kontra Icardiego, Di Maríi i Neya przyniosła trafienie tego ostatniego na 2:0, ale gol ostatecznie nie został uznany z powodu pozycji spalonej Argentyńczyka przy wyjściu za obronę przeciwnika.

Paryżanie w tym spotkaniu głównie szukali rozklepania rywali poprzez szybkie kombinacje z piłką w środkowej strefie boiska, gdzie próbowano szukać właśnie Brazylijczyka. Kontaktom atakującego z piłką towarzyszyły gwizdy i buczenie, ale ostatecznie to on dał zwycięstwo swojej ekipie, będąc jej najlepszym zawodnikiem. Warto jednak pamiętać, że nie zagra on z Realem z powodu zawieszenia. Przy tym należy mocno podkreślić, że goście po pokonaniu pierwszej linii pressingu potrafili bardzo łątwo dojść do dobrych sytuacji bramkowych i gdyby byli skuteczniejsi, mogli poważnie zranić PSG.

W ogóle w kadrze meczowej na to starcie nie znalazł się Edinson Cavani, gdyż jak poinformował Thomas Tuchel, pomimo jego powrotu do treningów ryzyko odnowienia urazu biodra było zbyt duże. Urugwajczyk ma jednak szansę, by zagrać z Realem, bo od kilku dni trenuje z zespołem. Tego samego raczej nie może powiedzieć Kylian Mbappé, chociaż według komunikatu klubu on zacznie wracać do ćwiczeń z ekipą w kolejnym tygodniu.

Paris Saint-Germain 1:0 Strasbourg
1:0 Neymar 90' (asysta: Diallo)

PSG: Navas; Dagba, Silva, Diallo, Kurzawa (71', Kimpembe); Gueye, Verratti; Sarabia (71', Herrera), Di María, Neymar; Choupo-Moting (63', Icardi).