Niemcy lepsi od Holandii, cały mecz Kroosa

Pomocnik miał udział przy dwóch trafieniach

Reprezentacja Niemiec nie miała zbyt miłych wspomnień z ostatnich dwóch potyczek z Holandią. W Lidze Narodów przegrała aż 0:3, a u siebie tylko zremisowała 2:2. Dziś w Amsterdamie wzięła jednak rewanż na Oranje i po bardzo emocjonującym spotkaniu wygrała 3:2. Decydująca bramka padła w samej końcówce, a całe spotkanie w barwach drużyny prowadzonej przez Joachima Löwa rozegrał Toni Kroos.

Zawodnik Realu Madryt pokazał się z dobrej strony już na samym początku meczu. Podał do Schulza, który chwilę później odegrał do Sané. Młody napastnik Manchesteru City dał swojej drużynie prowadzenie. Holendrzy próbowali atakować, ale jeszcze w pierwszej połowie Die Mannschaft zaskoczyła ich po raz drugi. A właściwie to Serge Gnabry zaskoczył Virgila van Dijka i Jaspera Cillessena. W stylu Arjena Robbena zszedł do środka i uderzył w samo okienko. Różnica polegała jednak na tym, że strzelał prawą nogą. Do przerwy przewaga naszych zachodnich sąsiadów była więcej niż solidna.

Zanim na dobre wznowiono grę, De Ligt zdobył bramkę kontaktową, a 15 minut później Depay wykorzystał podanie Wijnalduma i zrobiło się 2:2. Obie drużyny próbowały atakować, ale to do Niemiec należało ostatnie słowo. Znów w akcji brał udział Toni Kroos, jednak najważniejszą postacią był Nico Schulz, lewy wahadłowy Hoffenheim. Wykorzystał podanie wprowadzonego chwilę wcześniej Marco Reusa i dał swojej drużynie trzy punkty.

Po bardzo dobrym meczu Niemcy wygrali i w bardzo dobrym stylu rozpoczęli eliminacje. Toni Kroos zagrał całe spotkanie u boku Joshuy Kimmicha w środku pola i może być z siebie zadowolony. Die Mannschaft ma trzy oczka, a do gry o EURO wróci 8 czerwca, gdy na wyjeździe zagra z Białorusią.

Holandia – Niemcy 2:3 (0:2)
0:1 Sané 15' (asysta: Schulz)
0:2 Gnabry 34' (asysta: Rüdiger)
1:2 De Ligt 48' (asysta: Depay)
2:2 Depay 63' (asysta: Wijnaldum)
2:3 Schulz 90' (asysta: Reus)

Holandia: Cillessen; Dumfries, Van Dijk, De Ligt, Blind; De Roon (90'+1' L. De Jong), F. De Jong, Wijnaldum; Promes, Depay, Babel (46' Bergwijn).
Niemcy: Neuer; Ginter, Süle, Rüdiger; Kehrer, Kimmich, Kroos, Schulz; Goretzka (70' Gündoğan); Gnabry (88' Reus), Sané.