Menu
Mateo / as.com

AS: Real Madryt rozważa wpłacenie klauzuli za Militão

Królewscy chcą pozyskać obrońcę Porto

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Real Madryt rozpoczął działania mające na celu pozyskanie Édera Militão z Porto, takie informacje podaje dziennik AS. Królewscy planują wpłacić klauzulę wykupu za brazylijskiego środkowego obrońcę. Jej wysokość do 30 czerwca to 50 milionów euro. W poprzednich dwóch tygodniach doszło do kontaktów z agentem zawodnika, żeby przyspieszyć porozumienie. Cena za 20-latka od przyszłego sezonu wzrośnie do 75 milionów, dlatego pojawia się presja czasu. Nie ma jednak szans na to, żeby zawodnik przeniósł się do Madrytu jeszcze w zimowym okienku transferowym. Na takie rozwiązanie nie zgadza się ani Porto, ani sam piłkarz, który chce dokończyć sezon w barwach obecnego zespołu. Juni Calafat, człowiek kluczowy przy transferach Viníciusa i Rodrygo, czuwa również nad negocjacjami w sprawie Militão.

Manchester United, Liverpool i Chelsea również bardzo poważnie myślą o pozyskaniu Édera. Jeszcze niedawno wydawało się, że przenosiny Brazylijczyka do Anglii są nieuniknione, ale wszystko zmieniło się po wejściu do gry Realu Madryt. Militão ma jednak pewne wątpliwości odnośnie roli, jaką miałby pełnić w klubie ze stolicy Hiszpanii. Królewscy w ostatnich miesiącach bardzo uważnie przyglądali się obrońcy. Obejrzeli kilka jego występów na żywo. Obecny kontrakt zawodnika z Porto obowiązuje do 2023 roku.

Militão przeniósł się do Portugalii zeszłego lata z São Paulo. Porto zapłaciło za niego cztery miliony euro, co wydaje się niewielką kwotą w odniesieniu do wartości zawodnika na rynku. Brazylijski klub przyznał jednak, że sześć miesięcy później obrońca mógłby opuścić klub za darmo. Éder to bardzo kompletny i szybki obrońca, który potrafi dobrze wyprowadzić piłkę. W tym sezonie wystąpił w 24 meczach, zapisując na koncie dwie asysty i dwukrotnie trafiając do siatki, co jest dowodem na jego umiejętności ofensywne przy stałych fragmentach gry. Szybka adaptacja do europejskiego futbolu sprawia, że Militão wpisuje się w profil gracza, jakiego Królewscy szukają. 20-latek był wybierany najlepszym obrońcą ligi portugalskiej we wrześniu, październiku, listopadzie i grudniu. Jego wszechstronność, którą demonstrował już w São Paulo, gdzie występował jako prawy obrońca w wielu spotkaniach, również jest bardzo ceniona na Bernabéu. Ofensywa Realu Madryt po Militão trwa.

Te informacje potwierdza również MARCA, a Brasil Yahoo Sport dodaje, że porozumienie na 50 milionów euro zostało już dopięte. Królewscy jednak na ten moment temu zaprzeczają.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!