Menu
El Jarek / RealMadridTV

Solari: Doświadczeni zawodnicy muszą utrzymywać młodych i cały zespół

Zapis z wczorajszej konferencji prasowej

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Santiago Solari pojawił się wczoraj na konferencji prasowej przed dzisiejszym rewanżowym starciem Pucharu Króla z Leganés. Przedstawiamy zapis tego spotkania trenera Realu Madryt z dziennikarzami w Valdebebas.

[RMTV] W jaki sposób drużyna powinna podejść do tego rewanżu, pamiętając o zaliczce oraz znając fakt, że rywale przegrali u siebie w tym sezonie tylko jedno oficjalne spotkanie?
Dokładnie bez myślenia o żadnej zaliczce. Musimy podejść do tego jak do nowego meczu, pokazując maksymalną powagę i wychodząc po zwycięstwo od pierwszej minuty. Musimy zapomnieć o zaliczce. Wiemy, że to poważna drużyna – pokazała to już w pierwszym starciu i pokazuje za każdym razem, gdy gra. Jest bardzo zdyscyplinowana, ciężko się z nią gra i jest bardzo mocna u siebie.

[La Sexta] Komitet Techniczny Arbitrów komentuje w tym momencie działanie systemu VAR. Pokazano akcję Viníciusa z meczu z Sociedadem i potwierdziło się, że dla arbitra VAR wszystko było tam ok, że nie doszło do karnego. Nie skomentowano w ogóle tematu linii spalonego i wielu innych wątpliwości. Czy pan dalej ma wątpliwości co do systemu VAR?
Moim zdaniem ogólnie miesza nam tu najbardziej dyskrecja.

[SER] Czy pan chce odzyskać Isco?
Mamy wspaniałą kadrę i muszę na każdy mecz wybierać tych, którzy zagrają.

[RTVE] Patrząc na ostatni mecz i zmianę systemu, czy to ustawienie może zostać powtórzone za jakiś czas? Czy skorzystaliście teraz z niego, by zabezpieczyć obronę po tylu straconych golach?
Każdy mecz ma swoją charakterystykę i okoliczności. Rywal ma swój system i organizację, swoje cechy, a ty masz swoje braki. Każde spotkanie to nowy scenariusz i tak do tego podchodzimy. Każdy mecz to określone decyzje.

[COPE] Powtarza pan, że transfery to nie pańskie kompetencje, chociaż jest pan trenerem pierwszego zespołu, ale czy przy obecnej sytuacji w ataku nie przydałoby się panu jakieś wzmocnienie w tej strefie?
Zawsze mówię wam, że nie do mnie należy tłumaczenie polityki transferowej. Mamy swoją kadrę, która jest wspaniała. Mamy wielu młodych zawodników, mamy wielu doświadczonych piłkarzy i wszyscy są zaangażowani.

[MARCA] Przy pladze kontuzji w ataku oraz wypadnięciu Benzemy, Mariano, Bale'a czy Asensio, u kogo widzi pan najlepsze warunki, by zagrać na „9”? U Brahima? Viníciusa?
Uważam, że jest kilku graczy, którzy mają cechy, by tam grać. Inna sprawa, że nie są specjalistami od tej pozycji. Oczywiście naszym specjalistą jest Karim i oczekujemy, że będzie on z nami w weekend.

[Chiringuito] Czy ma pan wrażenie, że VAR kosztuje więcej wejście do gry, gdy chodzi o Real Madryt? Czy uważa pan, że sędziowanie jest trochę niesprawiedliwe wobec Realu Madryt?
Powtórzę to, co powiedziałem. Tym, co u nas wszystkich czy przynajmniej u mnie wprowadza największe zamieszanie, jest element dyskrecji.

[oficjalna strona] W Sewilli zagrało ostatnio 7 graczy, którzy mają na koncie występy w Castilli. Jak analizuje pan rozwój młodych piłkarzy? Czy można stwierdzić, że to jedna z rzeczy, z których jest pan najbardziej dumny?
Cóż, czasami młodzi wchodzą do zespołu szybciej. Oni wprowadzają żywotność i świeżość, zawsze opierając się na tych bardziej doświadczonych kolegach. Zawsze korzystają z dojrzałości i przeżyć, jakie oferują im doświadczeni zawodnicy z tej kadry, którzy mają na koncie wiele bitew. Oni mogą pokazywać swoje przy wsparciu reszty. Oczywiście, że takie wybuchy, pokazywanie talentu i błyszczenie na najwyższym poziomie w takim klubie jak Real Madryt to ich zasługi, ale zasługi i podstawa tego wszystkiego składają się z zawartości, jaką oferują zespołowi ci bardziej doświadczeni piłkarze. Ostatnio mieliśmy wielu graczy w okolicach 20. roku życia, którzy wystąpili na boisku Betisu jak Valverde, Vinícius, Brahim, Reguilón czy Cristo, ale zawsze mieli podparcie w Ramosie, Varanie, Carvajalu, Modriciu czy Casemiro. To oni muszą utrzymywać młodych, ale też cały zespół na przestrzeni sezonu, zespół aspirujący do wygrania wszystkiego jak ten nasz.

[GolT] W ostatnich dniach widzieliśmy informacje, że Isco wzbudza zainteresowanie we Włoszech. Wiem, że to nie jest tylko pańska sprawa, ale jako trener pozwoliłby pan na odejście czy sprzedaż Isco?
Jak powiedziałem, ja jestem trenerem.

[Radio Nacional] Poprowadził pan ekipę już w 17 spotkaniach, w których wasz bilans to 13 zwycięstw, remis i 3 porażki. Z czego u pańskich zawodników w tym okresie jest pan najbardziej dumny?
Ze zwycięskiego ducha, z niemęczenia się rywalizowaniem, z zaangażowania wobec klubu i koszulki… Szczególnie z tych rzeczy w takiej ekipie, gdzie większość zawodników od wielu lat reprezentuje tę instytucję i wygrywa tyle tytułów. To nastawienie do rywalizacji, te chęci do przyjeżdżania na kolejne treningi, te chęci do rozegrania kolejnego meczu z taką żywotnością, gdy robią to od tylu lat – to jest coś pięknego do oglądania.

[Radio MARCA] Jako że jest pan trenerem, to co ma zrobić Isco, by pana przekonać i grać więcej?
Uważam, że już odpowiedziałem na to pytanie.

[Onda Cero] Co takiego ma w sobie Vinícius, poza wiekiem, że w ciągu 10 dni przeskoczył wielu bardziej uznanych kolegów i wystawił pan go do gry zaledwie 60 godzin po tym, jak z powodu grypy nie był w stanie podnieść się z łóżka? Co takiego ma ten chłopak?
Cóż, ma wiele talentu i pokazuje go, gdy trzeba to robić – przed wieloma kibicami w meczach u siebie czy na wyjeździe, grając przeciwko doświadczonym zawodnikom i dzieląc z nimi ekipę. Myślę, że należy to odpowiednio docenić – on niedawno tu przyszedł w wieku 18 lat. Ma wielkie zasługi, że w takim czasie przebył już taką drogę. Przy tym my wszyscy musimy dalej o niego mocno dbać, bo to ciągle 18-letni chłopak, który jest tu od niedawna. Jak mówiłem twojemu koledze, ciężar ciągnięcia zespołu ciągle spoczywa na graczach z większym doświadczeniem. Na pewno jednak te wybuchy talentu u młodych graczy są mile widziane, a także godne podziwu.

[Goal] Jednym ze znaków okresu, w jakim prowadzi pan zespół, są właśnie wybuchy talentu wielu młodych graczy. Chcę zapytać, to zasługa bardziej pańskiej wiary w tych piłkarzy? To efekt kontuzji? Czy może klub nakazał panu kształtowanie i wprowadzanie tych zawodników do gry?
Nie, taki jest skład kadry.

[AS] Mówi pan, że młodsi muszą opierać się na doświadczeniu starszych. Czy więc jutro przy takiej przewadze nie oszczędzi pan nikogo z podstawowych zawodników przed ligowym starciem z Sevillą?
Nie. Powiedziałem to w pierwszej odpowiedzi. Podejdziemy do tego meczu, jakby wszystko zaczynało się od 0:0. Uważam, że tak powinniśmy zrobić. Jutro wybierzemy tych, którzy zagrają, ale niezależnie od wyborów wyjdziemy na boisko z tym nastawieniem.

[Fox Sports] Przy tylu brakach, czy macie już jakieś informacje odnośnie do powrotów jakichś zawodników? Czy ktoś poza Benzemą na ten weekend może być dla was dostępny w krótkim okresie?
Cóż, Llorente, Kroos, Asensio i Courtois już pracują na murawie. Już zaczęli treningi na boisku, ale ciągle nie w rytmie zespołu. Mamy nadzieję, że wrócą jak najszybciej. Oni, także Karim, który złamał palec, a także reszta, która jest obecnie niedostępna.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!