/ Leszczu, Mateo

Gol Mayorala z Barceloną i hat-trick De Tomása [VIDEO]

Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

Większość topowych lig europejskich wróciła do gry, a wraz z nimi zawodnicy, którzy w niedalekiej przeszłości związani byli z Realem Madryt. Świetnie spisuje się na wypożyczeniu w Rayo Raúl de Tomás, a warto również obserwować Martina Ødegaarda. Na Jamesa i Achrafa jednak musimy zaczekać jeszcze do najbliższego weekendu, kiedy to wraca Bundesliga.

Achraf Hakimi (Borussia Dortmund)
Runda wiosenna Bundesligi startuje już w najbliższy weekend. Borussia rozpocznie ją od wyjazdowego starcia z RB Lipsk.

Andrij Łunin (Leganés)
Ukrainiec może mówić o sporym pechu. W Copa del Rey jego drużyna trafiła na Real Madryt, z którym nie może się mierzyć z powodu klauzuli strachu zawartej w umowie między klubami. W lidze pozostaje natomiast golkiperem numer dwa. Ogórki z Ivánem Cuéllarem w bramce przegrały z Królewskimi 0:3, a w sobotę pokonały Huescę 1:0.

Borja Mayoral (Levante)
W ubiegły czwartek wybiegł w pierwszym składzie w wyjątkowym dla siebie meczu. W potyczce z Barceloną zdobył bramkę i pomógł swojemu zespołowi w odniesieniu ważnego zwycięstwa na własnym stadionie. Levante wygrało 2:1, a Mayoral dzięki trafieniu był uznany za jednego z najważniejszych zawodników Żab. Skrót meczu i bramkę Borjy możecie tutaj.

W meczu ligowym wrócił na ławkę rezerwowych. Atlético zdobyło bramkę po bardzo kontrowersyjnym rzucie karnym w 57. minucie, a Mayoral pojawił się na boisku 11 minut później. Nie zrobił jednak różnicy. Zanotował dwa celne podania (w tym jedno kluczowe), zaliczył udany drybling, ale nie oddał nawet strzału na bramkę Oblaka. Wrócił do szarej rzeczywistości.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,4/10

James Rodríguez (Bayern Monachium)
Runda wiosenna Bundesligi startuje już w najbliższy weekend. Bayern rozpocznie ją od wyjazdowego meczu przeciwko Hoffenheim.

Mateo Kovačić (Chelsea)
Wrócił do gry po kontuzji w spotkaniu z Tottenhamem w Pucharze Ligi. Rozpoczynał ten mecz na ławce i pojawił się na murawie na kwadrans przed końcem. Nie pokazał w tym czasie niczego szczególnego i nie zdołał pomóc drużynie w odrobieniu strat i ostatecznie Koguty wygrały 1:0.

W ligowym spotkaniu z Newcastle wrócił do podstawowego składu, ale ponownie niewiele zademonstrował. Grał wyjątkowo nieuważnie, zaliczając aż siedem strat. Z taką dyspozycją może szybko wypaść z jedenastki, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że dopiero co wyleczył kontuzję. Sarri ściągnął go z boiska w 63. minucie, a Chelsea wygrała 2:1.
Ocena WhoScored: 6,1/10

Lucas Silva (Cruzeiro)
Brazylijska Série A zakończyła się. Cruzeiro ostatecznie zajęło 8. miejsce.

Martin Ødegaard (Vitesse)
Liga holenderska wraca po zimowej przerwie już w najbliższy weekend. Vitesse przygotowuje się do gry w Portugalii, gdzie rozegrało dwa sparingi. W pierwszym wyraźnie przegrało z Wolfsburgiem 0:3, ale w drugim poszło już lepiej. Holendrzy pokonali szkocki Livingston 3:2, a jedną z bramek strzelił Martin.

Óscar Rodríguez (Leganés)
W meczu z Realem Madryt nie zagrał rzecz jasna ze względu na klauzulę strachu. W spotkaniu z Huescą wystąpił za to od pierwszej minuty, jednak mimo wygranej 1:0 nie zaliczy tego meczu do udanych. Tuż po bramce na 1:0 w 73. minucie zszedł z boiska, a wcześniej zmarnował dwie bardzo dobre sytuacje. Był aktywny, ale nie potrafił przełożyć tego na efektywność w ofensywie.
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 7,0/10

Raúl de Tomás (Rayo Vallecano)
PARTIDAZO! W każdym meczu napastnik Rayo oddaje sporo strzałów, ale jego skuteczność w miniony piątek była fenomenalna – trzy uderzenia i trzy bramki. Był bez wąpienia bohaterem potyczki z Celtą Vigo, z którą jego drużyna wygrała 4:2. Bezdyskusyjny bohater spotkania. Prawą z wolnego, do pustaka i bombazo z lewej. Jeden z najlepszych występów 24-latka w karierze. A to wszystko warto trzeba zobaczyć tutaj
Ocena Marki: 3/3
Ocena Asa: 3/3
Ocena WhoScored: 9,9/10

Rodrygo (Santos)
Brazylijska Série A zakończyła się. Santos ostatecznie zajął 10. miejsce.

Theo Hernández (Real Sociedad)
Wrócił do wyjściowej jedenastki w pucharowej potyczce z Betisem na wyjeździe. Jego zespół zremisował 0:0, a Theo został na boisku do końca spotkania. Obrońca zaliczył średni mecz. Zanotował jedno podanie kluczowe, a w defensywie spisał się kiepsko – Betis atakował głównie jego flanką. W meczu ligowym nie zagrał ani minuty. Na lewej stronie obrony wystąpił Aihen Muńoz, a Real Sociedad pokonał Espanyol 3:2.

Odeszli w letnim okienku transferowym
Fábio Coentrão (Rio Ave)
Wyleczył już uraz i znalazł się w podstawowym składzie w starciu z Vitórią Setúbal. Spisał się przeciętnie, podobnie jak cały zespół. Mecz zakończył się wynikiem 1:1, co jest dziewiątym spotkaniem Rio Ave bez zwycięstwa. Fábio zapisał na koncie jedno kluczowe podanie i oddał jeden strzał, ale poza tym był bardzo niewidoczny.
Ocena WhoScored: 6,5/10

Cristiano Ronaldo (Juventus)
W Pucharze Włoch Juventus pokonał Bolognę 2:0. Cristiano to spotkanie rozpoczynał na ławce rezerwowych. Trener posłał go na murawę w 62. minucie, gdy wynik już był ustalony. Portugalczyk nie zdołał wpisać się na listę strzelców. W jego przypadku ten pojedynek można uznać za „rozbieganie” przed starciem z Milanem w Superpucharze Włoch.