Oficjalna strona Realu Madryt opublikowała komunikat na temat stanu zdrowia Thibaut Courtois. „Po badaniach przeprowadzonych na naszym piłkarzu w szpitalu uniwersyteckim Sanitasu La Moraleja zdiagnozowano kontuzję I stopnia w lewym mięśniu biodrowym. Uraz pod obserwacją”, czytamy w raporcie medycznym.
Belg nie trenował wczoraj z zespołem i nie otrzymał powołania na dzisiejszy mecz z Leganés. Początkowo wydawało się, że golkiper dostał po prostu wolne od Santiago Solariego, ponieważ podstawowym bramkarzem w spotkaniach Pucharu Króla jest Keylor Navas. Okazuje się jednak, że powodem absencji byłego zawodnika Chelsea jest kontuzja.
Hiszpańskie media informują wstępnie, że Courtois nie będzie zdolny do gry przez około trzy tygodnie. Belg może więc wrócić na boisko pod koniec stycznia, gdy Królewscy będą mierzyli się na wyjeździe z Espanyolem lub na początku lutego, gdy zespół będzie podejmował na własnym stadionie Deportivo Alavés. Bramkarz nie zagra na pewno w ligowych meczach z Betisem i Sevillą, a także spotkaniach Pucharu Króla, które i tak zarezerwowane są dla Keylora.
Oficjalnie: Courtois z kontuzją mięśnia biodrowego
Belg wypada z gry
REKLAMA
Komentarze (40)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się