Dzisiejsze okładki

Co na pierwszych stronach?

Awans Argentyny na mundialu to główny temat na środowych okładkach najpopularniejszych dzienników sportowych w Hiszpanii.

MARCA

„Żyją!” – MARCA pisze o dramatycznym awansie Argentyny. Piękny gol Messiego i decydujące trafienie Rojo. W sobotę w 1/8 finału starcie z Francją. Maradoną po meczu zajęły się służby medyczne. Do tego terminarz turnieju.

Na górze: 180 milionów za Asensio; Liverpool chce go jako gwiazdę; Hiszpan skupia się tylko na mundialu i rozegraniu większej liczby minut: „To nie jest moment, by o tym rozmawiać”.

Poza tym na dole: wywiad z nową prezes Krajowej Rady Sportu, która mówi o dumie z zajmowanego stanowiska; bracia Gasol organizują 8 lipca charytatywny mecz koszykówki, w którym zagrają także Rubio czy Llull; kolejne złote medale dla Hiszpanii na Igrzyskach Śródziemnomorskich.

AS

„Messi pozostaje żywy” – AS przekazuje, że gol Rojo w 86. minucie uratował Argentynę, która była na skraju odpadnięcia. Messi zdobył pierwszą bramkę i trafił w słupek. W 1/8 finału w sobotę o 16:00 zagra z Francją. Na dole: Chorwacja zakończyła islandzki sen; terminarz turnieju. Na górze: Hiszpania faworytem bukmacherów; połowa drabinki, do której trafiła, jest bardzo korzystna.

Poza tym na samej górze: wywiad z nową szefową hiszpańskiego sportu.

Mundo Deportivo

„Messi odżywa” – Mundo Deportivo podaje, że w pełnej argentyńskiej agonii piękne gole Leo i Rojo w 86. minucie wprowadziły reprezentację do 1/8 finału, gdzie zmierzy się z Francją. Dzisiaj o miejsca w tej fazie turnieju grają Niemcy i Brazylijczycy. Tymczasem Hiszpanie dokonują samokrytyki, potwierdzając, że brakuje im obrony i kontroli. Poza tym terminarz mundialu.

Na dole: Gołowin z CSKA zyskuje w Barcelonie; młody i w przystępnej cenie (25 milionów euro) jest opcją do wzmocnienia ataku.

Sport

„Dzięki Bogu!” – Sport stwierdza, że pojawił się Messi. Leo poprowadził Argentyńczyków, zdobywając piękną bramkę i biorąc na siebie zespół, który znowu cierpiał. Rojo zdobył gol-cud, który dał awans ekipie Sampaoliego, która w sobotę zagra z Francją. Inne wiadomości z mundialu z wczoraj: Francja awansowała z pierwszego miejsca; Chorwacja pomogła Argentynie.

Na górze: Abidal chce Sergiego Roberto w roli pomocnika. Na dole: Hiszpania szuka rozwiązań dla swoich problemów w obronie.