El Jarek

Dzisiejsze okładki

Co na pierwszych stronach?

Awans Hiszpanii z pierwszego miejsca w grupie na mundialu to główny temat na wtorkowych okładkach najpopularniejszych dzienników sportowych w Hiszpanii.

MARCA

„Niech żyje VAR! [ale w taki sposób nie wygramy mundialu]” – MARCA analizuje, że w ostatniej szalonej minucie technologia przyznała bramkę Hiszpanom i doprowadziła do karnego przeciwko Portugalii. Hiszpanie pozostawili po sobie bardzo złe odczucia, ale awansowali z pierwszego miejsca w grupie. Najbardziej wyróżniał się Isco, który przyznał, że kadra musi grać lepiej. Hierro potwierdził, że to nie jest droga, którą należy dalej podążać.

Do tego terminarz turnieju i na górze: sąd ostateczny Messiego; tylko wygrana nad Nigerią da Argentynie szansę na awans. W kółeczku: historyczny rekord na mundialu, na którym podyktowano już 20 karnych. Poza tym na samym dole: pływaczka Belmonte zdobyła w Tarragonie kolejne dwa medale.

AS

„Niech żyje VAR!” – AS stwierdza, że Hiszpania wygrała grupę w minucie godnej Hitchcocka. Najpierw uznano bramkę Aspasa w 90. minucie, a następnie przyznano karnego Iranowi w 92. minucie. Rywalem Hiszpanów w 1/8 finału w niedzielę o 16:00 w Moskwie będą Rosjanie. Wypowiedzi bohaterów: Hierro przyznał, że to nie jest dobra droga, bo zespół nie powinien na tyle pozwalać rywalom, a Isco dodał, że odczucia nie są dobre, ale on wierzy w tę ekipę.

Poza tym na dole: Cristiano zmarnował karnego i Portugalia była na skraju odpadnięcia; terminarz turnieju.

Mundo Deportivo

„Dziękujemy, systemie VAR” – Mundo Deportivo przekazuje, że zdecydowało wideosędziowanie: w doliczonym czasie gry uznano gola Aspasa i podyktowano rzut karny dla Iranu. Hiszpanie awansowali z pierwszego miejsca i zagrają w 1/8 finału z Rosją, a Portugalia zmierzy się z Urugwajem. W sekcji niżej: Messi i Argentyna, na śmierć i życie – Sampaoli zmieni bramkarza i wprowadzi Higuaína, Banegę i Di Maríę, by spróbować wygrać z Nigerią; do tego terminarz turnieju.

Poza tym na dole: Mina chce zostać, Barcelona chce go sprzedać; Pešić pozostanie trenerem koszykarzy Blaugrany na kolejny rok.

Sport

„Pierwsi! W szalonej minucie” – Sport podaje, że zdecydował VAR. Hiszpanie doprowadzili do remisu dzięki bramce uznanej przez wideosędziowanie w momencie, gdy Iran wyrównał wynik w meczu z Portugalią. Kolejnym rywalem Rosjanie. Końcowy karambol sprawi, że La Roja zmierzy się w Moskwie z organizatorami mundialu.

Na dole: Suárez zmiażdżył gospodarza. Na górze: finał Messiego i Argentyny.