Menu
Rauer / as.com

La Fábrica przenosi się do Brazylii

Królewscy regularnie stawiają na młode brazylijskie perełki

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Santos potwierdził w piątek, że Rodrygo będzie nowym piłkarzem Realu Madryt. Królewscy przeznaczą 45 milionów euro na młodego Brazylijczyka, który w styczniu skończy 18 lat, a dopiero w lecie 2019 roku faktycznie dołączy do nowego klubu. W ten sposób powiększa się lista brazylijskich perełek, które przechodzą do stolicy Hiszpanii. Casemiro, Willian José, Pablo Teixeira, Abner, Augusto, Lucas Silva, Vinícius Júnior, Rodrigo Rodrigues i teraz Rodrygo to Brazylijczycy, którzy w ostatnich latach podpisali kontrakt z Realem Madryt. W sumie 113 milionów euro przeznaczone na młodych piłkarzy poniżej 23. roku życia.

Do powyższego grona dodać można również Marcelo i Filipe Luísa, czyli dwóch bocznych obrońców reprezentacji Brazylii na obecnym mundialu. Ten pierwszy jest oczywiście żywą legendą Królewskich, natomiast drugi jest jednym z najlepszych bocznych obrońców w całej historii Atlético Madryt. Nie można także zapomnieć o Fabinho, który swego czasu sprowadzony był do Realu Madryt Castilla, by następnie przejść do Monaco, które w tym okienku sprzedało go do Liverpoolu za 50 milionów euro.

Chociaż w klubie wiążą ogromne nadzieje z Viníciusem i Rodrygo, to tym największym sukcesem z ostatnich lat jest bez wątpienia Casemiro. Brazylijski pomocnik jest niekwestionowanym zawodnikiem pierwszego składu Canarinhos i Królewskich, a przy tym czynnie uczestniczył w zdobyciu ostatnich czterech Pucharów Europy. Do Realu Madryt Castilla został wypożyczony w 2013 roku z São Paulo. W umowie zapisana została opcja pierwokupu w wysokości 4,5 miliona euro, które Królewscy bez namysłu przelali na konto brazylijskiego klubu. W międzyczasie Casemiro był jeszcze wypożyczony na jeden sezon do Porto, gdzie dojrzał pod skrzydłami Julena Lopeteguiego, by po powrocie do Madrytu wywalczyć sobie miejsce w składzie.

Willianowi José nie dane było zatriumfować w Realu Madryt, ale prezentuje wysoki poziom w barwach Realu Sociedad, a na kilka miesięcy przed mundialem zadebiutował nawet w kadrze Brazylii. Do Castilli przeszedł w 2014 roku, by po zakończeniu wypożyczenia grać w Realu Saragossa, Las Palmas i ostatecznie w Realu Sociedad. Bezpośrednio do pierwszego zespołu Królewskich sprowadzony był za to Lucas Silva, który w wieku 22 lat wyróżniał się w Cruzeiro. Ostatecznie jednak Brazylijczyk nie sprostał wymaganiom i po rozegraniu zaledwie dziewięciu meczów regularnie odchodził na wypożyczenia – najpierw do Olympique'u Marsylia, następnie do Cruzeiro.

Pablo Felipe Teixeira wypożyczony został do Castilli na sześć miesięcy, ale przez ten czas nie przekonał do siebie sztabu technicznego. Abner formalnie wciąż jest zawodnikiem Realu Madryt, ale obecnie gra na wypożyczeniu w portugalskim Estorilu. Rodrigo Rodrigues jest ważnym zawodnikiem środka pola Castilli i liczy na to, że wskoczy do pierwszego zespołu. I ostatecznie Augusto Galvan, który skończył niedawno 19 lat, gra obecnie w zespole Juvenil z zamiarem regularnego pokonywania kolejnych kategorii wiekowych.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!