Menu
Mateo / as.com

Adrien Silva: Messi czy Cristiano? Jedyny lider gra z nami

Wypowiedzi Portugalczyka

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Reprezentant Portugalii udzielił wywiadu dziennikowi AS. Mówił o nastawieniu drużyny przed drugą kolejką fazy grupowej, a także opowiadał o tym, ile Cristiano znaczy dla zespołu.

Jaka jest atmosfera w reprezentacji?
Wynik meczu był pozytywny, chociaż nie taki, jakiego chcieliśmy i to demonstrowaliśmy od samego początku. Drużyna dobrze zareagowała i pokazała swój charakter. Nie można zapominać, że graliśmy przeciwko wielkiemu faworytowi.

A wy jesteście faworytami w starciu z Marokiem?
Nazwa reprezentacji nie ma znaczenia. Widzieliśmy, że nikogo nie jest łatwo pokonać i w innych grupach faworyci mieli wielkie problemy, żeby pokonać rywali. Jesteśmy już skoncentrowani na meczu z Marokiem, które nie straciło żadnej bramki w eliminacjach i to pokazuje, jak dobrze są zorganizowani.

Jak się czuje twoich czterech byłych kolegów ze Sportingu?
Udowodnili, że są w perfekcyjnej dyspozycji, żeby grać. Na razie to nie jest powodem do dyskusji, oni rozegrają wielki turniej.

Co powiedzieliście Cristiano po meczu?
On chce, żeby drużyna wygrała. Wszedł do szatni, żeby pogratulować wszystkim za pracę. My mu pogratulowaliśmy zdobycia trzech goli. Zespół pracuje na niego.

Portugalii nie byłoby na mundialu bez Cristiano?
Byłoby trudniej bez niego, ale on jest z nami i mam nadzieję, że tak będzie dalej.

Jak ważny dla was jest Cristiano?
Jest codziennym wzorem dla wszystkich, nie tylko ze względu na bramki, ale również z powodu jego przywództwa. Dzielenie z nim szatni jest zaszczytem, on jest najlepszy na świecie.

Fernando Santos ocenił drużynę na sześć w skali do dziesięciu za mecz z Hiszpanią. Co zawiodło?
Taki jest obraz naszego trenera, jest wobec nas bardzo wymagający. Drużyna nigdy nie jest zadowolona z tego, co robi i to nam pozwoliło dotrzeć w miejsce, w którym się znajdujemy.

Jesteś lepszym piłkarzem po odejściu do Premier League?
Jestem innym piłkarzem, ponieważ tam jest inny pomysł na grę. Dzięki temu się rozwinąłem jako piłkarz.

Co wiesz o reprezentacji Maroka?
Siedemnastu ich zawodników gra poza Marokiem i to jest dowodem na kulturę piłkarską, którą mają. Tłumaczy też organizację defensywną, którą mieli podczas eliminacji. Mecz będzie skomplikowany.

Co najbardziej was martwi przed tym meczem?
Wynik meczu z Iranem nie odzwierciedla tego, co zrobiło Maroko, ponieważ stworzyło sobie wiele okazji. Musimy przeanalizować wiele sytuacji, żeby niczym nas nie zaskoczyli.

Cristiano jest bardziej liderem w Portugalii niż Messi w Argentynie?
Nie da się tego porównać. Dla nas istnieje tylko jeden lider i jest nim ten, który gra z nami. Mamy nadzieję, że ciągle będzie mógł to robić.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!