Menu
Banan / marca.com

Lopetegui zaczyna planowanie

Może skupić się na Realu szybciej niż przypuszczał

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Julen Lopetegui od dziś rozpoczyna pracę w Realu Madryt i czym prędzej będzie musiał wyrazić swoje zdanie w najbardziej palących kwestiach. Chodzi między innymi o przyszłość zawodników takich, jak chociażby Bale, Benzema, Keylor, Ceballos, Llorente, Achraf czy Mayoral. Sprawa Cristiano stanowi osobny przypadek, ale w klubie są przekonani o pozostaniu Portugalczyka, co też przekazano już trenerowi.

Lopetegui został poinformowany, na jakim etapie są negocjacje z obecnymi i być może przyszłymi zawodnikami Los Blancos. W najbliższych dniach powinniśmy się dowiedzieć więcej na temat możliwego transferu Odriozoli, który w reprezentacji debiutował właśnie za kadencji obecnego szkoleniowca Realu, oraz bramkarza. Baskijski trener jest wielkim zwolennikiem talentu De gei, jednak zdaje sobie sprawę, jak trudne byłoby sprowadzenie go na Bernabéu. Najczęściej przewija się więc kandydatura Alissona, zdaniem niektórych mediów będącego już bardzo blisko podpisania kontraktu z Królewskimi.

Jednym z najgorętszych tematów po finale w Kijowie jest niewątpliwie przyszłość Garetha Bale’a. Styl preferowany przez Julena Lopeteguiego bardziej niż na sile i dynamice opiera się na grze piłką. W klubie chcą jednak pozostania Walijczyka. Przedtem problemem był Zinédine Zidane, teraz do czynienia mamy już z inną historią. Nowy szkoleniowiec będzie musiał wkrótce przeanalizować, jak dużą rolę w jego projekcie będzie odgrywał Bale.

Lopetegui jest zdania, że na chwilę obecną dysponuje wyrównaną i mocną kadrą. Tak czy inaczej, zgadza się z działaczami, że na niektórych pozycjach potrzebne będą wzmocnienia. Przedtem dużo mówiło się o niepewnej przyszłości Vallejo i konieczności sprowadzenia stopera, ale kwestia ta zeszła na dalszy plan. Jesús trenował w Rosji pod okiem byłego już selekcjonera i z kadrą przebywa zresztą do teraz. To pokazuje, jak dużym zaufaniem darzy go Lopetegui.

Nowy trener chce za to wzmocnić boki defensywy (nie jest tajemnicą, że podoba mu się gra Odriozoli oraz Alberto Moreno, który chce odejść z Liverpoolu), środek pola i atak. Tym niemniej, trener doskonale zdaje sobie sprawę, że to klub rozdaje karty i będzie musiał przyjąć kandydatury proponowane przez zarząd. Lopetegui ze swojej strony na pewno nie narzekałby na sprowadzenie Neymara, którego uważa za jednego z najlepszych piłkarzy na świecie i którego bez problemu widziałby w swojej wizji zespołu.

Pierwszą konkretną prośbą Baska jest przyspieszenie pretemporady i meczów towarzyskich. Pierwotnie Królewscy mieli rozegrać pierwszy sparing w pierwszych dniach sierpnia, ale ostatecznie dojdzie do niego już 28 lipca w meksykańskim mieście Puebla.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!