Juvenil A jedną nogą w finale Pucharu Króla

Drużyna Gutiego rozbiła San Félix

Po ogromnych problemach z wywalczeniem awansu w 1/8 finału i ćwierćfinale, teraz Juvenil A nie zamierza do ostatnich sekund martwić się o wynik. Podopieczni Gutiego rozbili dzisiaj rewelację rozgrywek, drużynę San Félix, aż 6:1 w pierwszym półfinałowym spotkaniu młodzieżowego Pucharu Króla. Rewanż odbędzie się za tydzień w Maladze, ale to będzie już tylko formalność. Blancos zaprezentowali się znakomicie od pierwszych sekund spotkania i wszystko wskazuje na to, że w finale odbędą się derby Madrytu, ponieważ Atlético pokonało Athletic 3:0 i również jedną nogą jest już w finale.

Tydzień temu Juvenil A rozpoczął mecz z Valencią od straty gola w pierwszej minucie. Tym razem to Królewscy otworzyli wynik spotkania na samym początku i przejęli absolutną kontrolę na boisku. Madrytczycy przeprowadzali akcję za akcją i w końcu musiało im się udać podwyższyć prowadzenie. Stało się to w 23. minucie za sprawą Pedro Ruiza. Podopieczni Gutiego nawet na moment nie zwalniali tempa i ponownie piłkę do siatki wpakował Pedro. Wynik 3:0 utrzymał się do przerwy, ale trzeba przyznać, że Andaluzyjczycy mieli sporo szczęścia, nie przegrywając znacznie wyżej.

Po zmianie stron San Félix zdołał w końcu zaatakować, co zaowocowało trafieniem Álamo. Andaluzyjczycy mieli swoje pięć minut, lecz szybko kontrola znów przeszła w ręce madrytczyków. Golkiper gości miał mnóstwo pracy, aż w końcu skapitulował po raz czwarty. Zabarte wykończył akcję w stylu Kroosa. Na kolejną bramkę nie trzeba było długo czekać. Drugiego gola na swoim koncie zapisał Moreno. Wreszcie w 86. minucie wynik ustalił Alberto. Taki rezultat niemal gwarantuje Królewskim awans do finału. Pozostaje tylko dopełnić formalności w Maladze w przyszłym tygodniu.

Real Madryt – San Félix 6:1 (3:0)
1:0 Adrián Moreno 1’ (asysta: Pedro Ruiz)
2:0 Pedro Ruiz 23’ (asysta: Sergio López)
3:0 Pedro Ruiz 31’ (asysta: Alberto Fernández)
3:1 David Álamo 50’
4:1 Gorka Zabarte 67’ (asysta: Pedro Ruiz)
5:1 Adrián Moreno 69’
6:1 Alberto Fernández 86’ (asysta: Moha Moukhliss)

Real Madryt U-19: Moha Ramos, Sergio López, Gorka Zabarte, Adrián de la Fuente, Víctor Chust, Martín Calderón (Moha Moukhliss 62’), Alberto Fernández, Adrián Moreno, Miguel Gutiérrez (Antonio Blanco 51’), Miguel Baeza (Elliot Gómez 79’), Pedro Ruiz (Diego Hernández 83’).

San Félix U-19: Gonzalo Crettaz, Ismael Casas, Cristo Romero, Álvaro Vivar, César Llopis, Alberto Quintana (José Urbina 46’), Rafa Castillo, Ramón Enríquez (Álvaro Sánchez 83’), Mike Cevallo, Mario Ordóńez (José Vicario 68’), David Álamo (Javi Torres 72’).