Maroko pokonało Estonię, 77 minut Achrafa

Achraf i spółka zakończyli przygotowania do mundialu

Maroko wygrało z Estonią w Tallinie 3:1 i zakończyło w ten sposób przygotowania do mistrzostw świata w Rosji. Achraf Hakimi znalazł się dzisiaj w podstawowym składzie i pozostał na murawie do 77. minuty. Był to dla niego dziesiąty występ w narodowych barwach. Estonia nie stwarzała dużego zagrożenia pod marokańską bramką, więc Achraf w defensywie nie miał zbyt dużo pracy. Można mieć do niego pretensje przy straconym golu, ponieważ przegrał pojedynek z graczem rywali. Chwilę po tej sytuacji selekcjoner ściągnął Hakimiego z boiska.

Maroko bardzo szybko wyszło na prowadzenie za sprawą Belhandy. Jeszcze w pierwszej połowie do siatki trafił Ziyech, wykorzystując rzut karny. Po zmianie stron prowadzenie podwyższył En-Nesyri, a następnie honorową bramkę zdobył Purje. Maroko rozegrało trzy spotkania podczas przygotowań do mundialu. Na początek bezbramkowo zremisowało z Ukrainą (45 minut Hakimiego), później pokonało Słowację 2:1 (90 minut Hakimiego), a dzisiaj wygrało z Estonią. Teraz reprezentacja uda się do Rosji, gdzie 15 czerwca w Petersburgu zmierzy się z Iranem.

Estonia – Maroko 1:3 (0:2)
0:1 Belhanda 11’ (asysta: El Kaabi)
0:2 Ziyech 38’ (rzut karny)
0:3 En-Nesyri 72’ (asysta: Belhanda)
1:3 Purje 76’ (asysta: Zenjov)

Estonia: Aksalu, Pikk (Kruglov 85’), Mets, Vihmann, Kaljumäe, Jürgenson (Purje 58’), Vassiljev, Dmitrijev (Antonov 84’), Zenjov (Liivak 84’), Kams, Anier.

Maroko: Munir, Nordin Amrabat (Sofyan Amrabat 63’), Benatia (Da Costa 46’), Saïss, Hakimi (Boutaïb 77’), El Ahmadi (Bennasser 63’), Ziyech (Bouhaddouz 46’), Belhanda, Boussoufa, Harit (En-Nesyri 46’), El Kaabi.