Hiszpania o krok od wpadki

Mundial tuż-tuż

Mistrzowie świata z 2010 roku są już w Rosji i dziś rozegrali ostatni mecz towarzyski przed mundialem. W pierwszym składzie Hiszpanów pojawili się Sergio Ramos i Isco, a po przerwie na boisko weszli Nacho, Lucas Vázquez i Marco Asensio. W Krasnodarze La Roja spisała się słabo, ale po bramce Iago Aspasa w końcówce wymęczyła zwycięstwo 1:0.

Pierwsza połowa przebiegała zgodnie z planem. Hiszpania utrzymywała się przy piłce, a Tunezja skupiała się na obronie. Faworyt stworzył tylko jedną dobrą okazję, której na gola nie potrafił zamienić Rodrigo. Asystę w tej sytuacji mógł zanotować Álvaro Odriozola, który ponownie zastępował Daniego Carvajala na prawej stronie defensywy. Tunezyjczycy nie pozostali dłużni i też tworzyli zagrożenie pod bramką Davida de Gei.

Na drugą połowę nie wyszedł Isco, a w jego miejsce pojawił się Lucas Vázquez. Na boisko wszedł też Nacho, który zastąpił na prawej obronie Odriozolę. Hiszpanie grali nieco lepiej, ale nie za bardzo było ich za co chwalić. Wiele zmieniły jednak kolejne dwie zmiany – Diego Costy i Iago Aspasa. W 84. minucie napastnik Atlético Madryt wypracował koledze świetną okazję, a gracz Celty Vigo wpisał się na listę strzelców. Wtedy na murawie był też Marco Asensio, który w ciągu nieco ponad 30 minut nie pokazał jednak zbyt wiele.

Hiszpania odhaczyła kolejnego przeciwnika, ale zaprezentowała się po prostu kiepsko. Z Portugalią grającą bardzo głęboko w defensywie może być znacznie trudniej. Dziś okazję do pokazania się miało pięciu madridistas, jednak ostatecznie żaden z nich nie zachwycił. Wiele wskazuje na to, że w piątek od pierwszej minuty wyjdą jedynie Sergio Ramos i Isco. Dziś Julen Lopetegui wie, że ma sporo pracy do wykonania, jeśli chce ze swoją reprezentacją celować w strefę medalową.

Hiszpania – Tunezja 1:0 (0:0)
1:0 Aspas 84' (asysta: Diego Costa)

Skład Hiszpanii: De Gea; Odriozola (46' Nacho), Ramos, Piqué, Jordi Alba (76' Aspas); Busquets, Thiago (46' Koke), Isco (46' Lucas), Iniesta, Silva (60' Asensio), Rodrigo (60' Diego Costa).