Menu
/ marca.com

Nowy współwłaściciel Atlético kupił Złotą Piłkę Cristiano

Ciekawostka sprzed derbów Madrytu

Atlético Madryt w tygodniu derbów dokonało ważnych modyfikacji sponsorskich i właścicielskich. Na dzisiejszej konferencji prasowej ogłoszono przedłużenie kontraktu z firmą Plus500 do 2021 roku, a wczoraj media zaczęły informować o porozumieniu w sprawie sprzedania 15% udziałów w klubie izraelskiej firmie Quantum Pacific, którą dowodzi miliarder Idan Ofer.

Jeśli chodzi o kontrakt z firmą, której logo widnieje na koszulkach Rojiblancos, jego wartość ma wzrosnąć z 10,5 miliona euro za sezon do 15 milionów euro, do których mogą zostać dorzucone bonusy. Z kolei Izraelczyk ma dostać 15% udziałów za 50 milionów euro. Akcje dostanie z rozwodnienia obecnego kapitału, co doprowadzi do tego, że właściciele Rojiblancos będą następujący: w 50,15% dyrektor generalny Miguel Ángel Gil, w 17% grupa Wanda, w 15% Ofer, w 14,75% prezes Cerezo, a w 3% udziałowcy mniejszościowi. Te zmiany mają zostać oficjalnie domknięte w grudniu.

To wszystko ma na celu wskoczenie na kolejny poziom finansowy. Klub chce pozyskać 50 milionów euro ze współpracy z firmami Ofera, a sprzedaż gruntu pod Vicente Calderón, do czego szykuje się organizacja, ma przynieść od 150 do 200 milionów euro. Kasę Atleti zasilą także zimowe transfery skreślonych zawodników. To wszystko ma pozwolić odciążyć budżet po budowie Metropolitano oraz poradzić sobie z bardzo prawdopodobnym brakiem awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Warto dodać, że nowy współwłaściciel Atlético ma dosyć ciekawy związek z Realem Madryt. Kiedy Cristiano Ronaldo otrzymał Złotą Piłkę za 2013 rok, wydano mu trzy egzemplarze nagrody: oryginał dla piłkarza, replikę dla jego klubu oraz replikę na cele charytatywne. Zazwyczaj piłkarz prosi France Football o jedną replikę dla swojego klubu, ale Portugalczyk wtedy postanowił wykorzystać okazję i poprosić o trzecią Złotą Piłką, którą chciał się podzielić z potrzebującymi. W październiku po 4 latach wystawiono tę replikę w aukcji fundacji Make-A-Wish, a Idan Ofer wygrał licytację, płacąc za nagrodę Ronaldo aż 600 tysięcy euro. To był pierwszy oficjalny krok Izraelczyka w futbolu. Teraz Ofer ruszył już dużo poważniej i został jednym z głównych ludzi Atleti.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zgadzam się.