Menu
Kristobal / marca.com

Carvajal dostał zielone światło na derby

Hiszpan miał już wyleczyć uraz

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Dani Carvajal jest w ostatniej fazie dochodzenia do siebie po zapaleniu osierdzia, które uniemożliwiało mu grę od 30 września. Celem Hiszpana są oczywiście przyszłotygodniowe derby Madrytu, ale niewątpliwie trenerzy będą się mu przyglądać i zastanawiać, czy tak szybki powrót nie spowoduje odnowienia problemów z sercem oraz czy wychowanek Królewskich będzie w stanie zapewnić wystarczający poziom z marszu.

„Normalne w przypadku sportowca są cztery do sześciu tygodni przerwy, ale myślę, że wydłużyli trochę ten czas, aby uniknąć ewentualnego odnowienia choroby. Chcą mieć gwarancję, że wszystko pójdzie jak należy. Ponadto powrót do treningów powinien być bardzo delikatny, kroczek po kroczku”, mówi doktor César Quesada z kliniki FIFA Ripoll y De Prado Sport Clínic. „Niektóre wyniki badań mogą mylić, szczególnie w przypadku świetnego sportowca i końcowej fazy leczenia, dlatego w tym miejscu najważniejsze jest doświadczenie kardiologa. Tylko dokładne badania i sukcesywne testy mogą pomóc nam określić, czy nie jest jeszcze za wcześnie na podjęcie wysiłku fizycznego i to tak ogromnego, jak mecz piłkarski. To jasne, że oni są do tego przyzwyczajeni, ale po kilku tygodniach przerwy to może dużo kosztować”.

„Istnieje pewien procent szansy, około 15-20, że jego dolegliwość się odnowi. To właśnie kardiolog powinien uważać z wydawaniem orzeczeń i dokładnie analizować reakcje jego organizmu oraz małymi krokami pozwalać mu dochodzić do formy. Oczywiście zawsze pod ścisłym nadzorem, aby mieć pewność, że wszystko jest dobrze”. Te wypowiedzi specjalisty potwierdzają, że problemy Carvajala były bardzo poważne oraz pokazują, jak wiele aspektów musi rozważyć Zidane przed posyłaniem Daniego na głęboką wodę, jaką niewątpliwie są derby z Atlético.

Jasne jest, że jeszcze trochę czasu musi upłynąć, zanim wychowanek Królewskich osiągnie dobrą formę we wszystkich aspektach i zapomni o dolegliwościach, które mu towarzyszyły. „To powrót do normalności po około miesiącu przerwy, kiedy on Dani powinien całkowicie odpoczywać, co oczywiście ma wpływ na długość czasu potrzebnego do powrotu do formy. Musi również okazać lekarzom zaufanie. Niektórzy ludzie bardziej lekceważąco podchodzą do kłopotów z sercem, a niektórzy mniej. Prawda jest taka, że przy tak dużej ilości różnych metod i testów najwyższej jakości, które mają go doprowadzić do pełnej sprawności, Carvajal powinien być całkowicie spokojny. Jednorazowy problem nie oznacza, że będzie się on powtarzał”, zakończył doktor Quezada.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!