Menu
/ MARCA

Isco pasuje na trzy pozycje

Hiszpan oferuje trenerom różne warianty taktyczne

Sytuację z wolnym miejscem w jedenastce Królewskich dla dziennika MARCA przeanalizował Enrique Ortego. Do tego dołączono zamieszczone tutaj grafiki z trzema pozycjami, jakie w składzie może zająć Isco.

Absencja Bale'a otwiera Isco szeroko drzwi do pierwszego składu. Zidane ma oczywiście inne możliwości w swojej bogatej kadrze, ale opcja z Hiszpanem po wyjątkowym występie w starciu ze Sportingiem wydaje się najlepsza z kilku powodów, i tych piłkarskich, i tych emocjonalnych.

Jeśli futbol to stan emocjonalny, jak często się mówi, to tylko z tego punktu widzenia dobre odczucia oferowane dzisiaj przez Isco są po prostu niewyczerpywalne. Żaden z innych kandydatów nie ma takiej euforii, która może i wręcz musi przenieść się na cały zespół.

Lucas, zastępca naturalny
Jeśli wrócimy do aspektów czysto piłkarskich, to Isco w sobotę pokazał, że znajduje się w doskonałym momencie szczególnie pod względem fizycznym. Nie ma sensu podważanie go także pod względem technicznym i nigdy nie miało. Połączenie tych dwóch spraw doprowadziło do kompletnego występu pod względem kreowania i wykańczania akcji oraz interweniowania w grę zespołu. Ten poziom jest tylko w zasięgu najlepszych graczy, którzy są w dobrej formie fizycznej.


Isco, Lucas, James, Asensio... Każdy z nich w tym sezonie zastępował już Bale'a. Najczęściej trenerzy korzystali z Vázqueza, bo jest on najbardziej naturalnym wyborem na prawe skrzydło. Dzięki niemu Zidane mógł utrzymywać ustawienie 4-3-3, które preferuje i zapewniać sobie odpowiedni poziom zaangażowania w defensywie. Lucas ma jednak tylko jeden wymiar taktyczny, gdy Isco oferuje ich kilka.

Także z nim można postawić na podstawowe 4-3-3. Hiszpan startuje wtedy do rozgrywania z prawego boku, wchodząc do środka i zostawiając prawy korytarz Carvajalowi.

Isco, zastępca idealny
Pomocnik mieści się również w dwóch wersjach systemu 4-4-2: tym z rombem i tym z linią. W pierwszym ustawieniu miałby nawet szansę grać na swojej idealnej pozycji mediapunty jako odwrotny wierzchołek do tego zajmowanego przez Casemiro. Modrić i Kroos lądują wtedy na bokach, pokrywając sporą przestrzeń między obroną a atakiem. W Gijón widzieliśmy, że w tej strefie Isco osiąga swój najlepszy poziom. Wtedy jest szefem kreacji i częściej pojawia się w przejściach do ataku.


Druga możliwość to linia złożona z czterech pomocników, w której Hiszpan przejmuje prawy bok, szczególnie w obronie. W akcjach ofensywnych może dostawać swobodę i rozpoczynać rozgrywanie. W tym wariancie możliwe byłyby wymiany pozycji z Cristiano, które byłyby dosyć naturalne.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!