Menu
El Jarek / MARCA

Czy Benzema znajdzie się na dzisiejszej liście Deschampsa?

Niektórzy twierdzą, że może nastąpić niespodzianka

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Didier Deschamps ogłosi dzisiaj po godzinie 14:00 listę powołanych na mecze reprezentacji Francji z Luksemburgiem i Hiszpanią. Kadra tworzy wiele spekulacji po deklaracjach selekcjonera sprzed dwóch tygodni, w których zapewnił, że Karim Benzema otrzyma powołanie, jeśli będzie to dobre dla drużyny.

MARCA stwierdza jednak jasno, że te słowa nie zmieniły panoramy zawodnika, który od ponad roku jest odsunięty od zespołu narodowego za bycie zamieszanym w sprawę szantażu na Mathieu Valbuenie. Wypowiedzi Deschampsa dla Le Parisien należy zdaniem dziennika raczej odbierać jako poprawność polityczną, a nie poinformowanie o swoich zamiarach. Tak widzi to też otoczenie samego zawodnika, ale niektórzy są optymistami i twierdzą, że dzisiaj Benzema wróci do reprezentacji.

Deschamps zasłania się jego zdaniem tylko względami sportowymi i dodaje, że ostre wypowiedzi atakującego Królewskich pod jego adresem nie mają żadnego znaczenia. Z jednej strony, Benzema to najlepszy francuski strzelec w historii Ligi Mistrzów, gdzie niedawno wyprzedził Thierry'ego Henry'ego. Z drugiej, reprezentacji idzie ostatnio bardzo dobrze i ma dosyć spokojną sytuację w eliminacjach do mundialu w Rosji, w których pokonała już po razie swoich najgroźniejszych rywali z Holandii i Szwecji. Nastawienia selekcjonera nie zmieniły nawet pozytywne głosy z szatni dotyczące powrotu napastnika Realu Madryt.

Karim marzy o powrocie do gry dla swojego kraju i na pewno wtorkowy sparing z Hiszpanią będzie dla niego wyjątkowy bez względu na okoliczności. Deschamps ma dzisiaj trochę zaskoczyć, bo kadra o punkty zagra jedynie z Luksemburgiem, ale trudno spodziewać się, że wśród niespodzianek będzie Benzema. Jeśli się nie uda, następna lista pojawi się w czerwcu i wtedy też atakujący będzie uważnie słuchał, na kogo stawia selekcjoner.

Zinédine Zidane oczywiście życzy Benzemie powrotu do reprezentacji, ale nie obraża się też na obecną sytuację, tym bardziej w tym momencie sezonu. W ubiegłym tygodniu trener zwrócił uwagę na to, że po przerwie na kadry chce po prostu mieć jak najlepiej przygotowaną pełną kadrę, bo w kwietniu drużynę w ciągu 28 dni czeka aż 9 meczów. Zespół wróci do gry co 3 dni bez żadnych przerw i spokojna 2-tygodniowa praca może tylko pomóc Karimowi przygotować się do tego wymagającego okresu.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!