Menu
/ Mega, COPE

Arbeloa: Piqué wie, że Barcelona nigdy nie dorówna Realowi

Hiszpan w strefie mieszanej

Álvaro Arbeloa poza wywiadem dla Anteny3 pojawił się także w strefie mieszanej, gdzie odwiedził strefy radiową i telewizyjną. Oto wypowiedzi Hiszpana dla dziennikarzy:

Telewizje:
Benzema powiedział, że jest bardzo wdzięczny drużynie, która miała go bardzo wspierać.
Sądzę, że on wie, iż w niego wierzymy, bo znamy go od długiego czasu. Wiemy, że ma wielkie serce. Włożymy za niego rękę w ogień. Musi pozostać jak najbardziej spokojny i grać tak, jak dotychczas, a nie mówię tu tylko o trzech golach z dzisiaj, ale o całym sezonie.

A jak oceniasz swój występ i sezon?
Dobrze. Cieszę się, że mogę grać i staram się jak najbardziej pomagać drużynie. Cieszę się z tego sezonu, ale muszę utrzymywać koncentrację.

Cristiano pobił kolejny rekord, tym razem strzelił 11 goli w fazie grupowej.
Cóż, kolejny dla Crisa, ma już ich wiele [śmiech]. Dla niego to chyba jednak już tylko mała wzmianka, bo wszyscy walczymy o tytuły na koniec sezonu.

Kibice wygwizdują cały czas trenera. Co o tym sądzisz?
Ja niczego nie słyszałem. Kibice po prostu chcą, żeby drużyna grała jak dzisiaj, żeby wygrywała, żeby dużo strzelała, żeby pokazywała intensywność, żeby biegała, żeby walczyła. Tego prosi stadion, zaangażowania i wysiłku. Dzisiaj to widzieliśmy. Do tego mamy graczy o ogromnej jakości, którzy świetnie grają w piłkę i kiedy jest zaangażowanie, to przychodzi dobra gra i gole.

A ty jak czujesz się z Benítezem?
Dobrze, znamy się od dawna, mamy doskonałe stosunki profesjonalne. Trener zawsze rządzi, a ja skupiam się na trenowaniu i pracy, na jak najlepszym wykonywaniu swoich obowiązków każdego dnia. Trener ma całe nasze wsparcie. On chce wygrywać, my chcemy wygrywać, więc jesteśmy bardziej zjednoczeni niż kiedykolwiek.

Co powiesz o podbiegnięciu całej ekipy do Czeryszewa?
Uważam, że ludzie byli wobec niego bardzo niesprawiedliwi. Nie zasługiwał na to wszystko, co go spotkało. Jesteśmy drużyną i w złych momentach musimy być najbardziej zjednoczeni. Dziękuję kibicom za wsparcie, jakie mu okazali, bo my często go potrzebujemy. Wszyscy chcemy, żeby Real wygrywał i musimy bronić tego herbu razem, zawodnicy, klub i kibice. Nikt inny nam nie pomoże.

A co sądzisz o waszych szansach w powrocie do Pucharu Króla?
Nie, my mieliśmy swoje zadanie, wyszliśmy po wygraną i to zwyciężyliśmy. Teraz mamy nadzieję, że sądy przyznają nam rację, bo uważamy, że ją mamy.

Radia:
– Wiemy, co oznacza bycie w tym klubie. Wiemy, że są dwie normy oceniania, jedna dla Realu, inna dla reszty. Musimy pozostać zjednoczeni.

– Chelsea i Porto? Wszyscy pytacie o to samo [śmiech]. Nie ma znaczenia, niech wygra lepszy. Wiecie, że mam świetnych przyjaciół w Chelsea, ale też to spotkanie mnie nie pochłania, więc życzę szczęścia obu ekipom.

– Twitt Piqué? Któregoś dnia włączę telewizor i zobaczę mojego przyjaciela Gerarda w Klubie Komedii [program rozrywkowy La Sexty]. Tam pewnie dalej będzie opowiadać o Realu Madryt. To jasne, że on ma małą obsesję na naszym punkcie, ale my pozostajemy spokojni. On wie, że niezależnie od tego, ile wygra jego klub, że niezależnie, iż jest to najważniejsza dekada Barcelony w całej historii, to nigdy nie dorównają wielkości Realu Madryt. Nie powinniśmy mu odpowiadać, nawet ze względu na sytuację, w której się znajdujemy. Zostawiamy tę sprawę i poczekamy na nasz moment.

– Benzema to jeden z najważniejszych zawodników w drużynie, ale długo był kontuzjowany. Wie, że ma nasze pełne wsparcie.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!