REKLAMA
REKLAMA

Dziesiąta rocznica Pucharu Interkontynentalnego

Ostatni taki tytuł w historii Realu Madryt
REKLAMA
REKLAMA

Dwa dni temu minęło dziesięć lat od zdobycia przez Los Blancos ostatniego Pucharu Interkontynentalnego. 3 grudnia 2002 roku Real Madryt prowadzony przez trenera Vicente Del Bosque pokonał w finale odbywającego się w Japonii turnieju paragwajski zespół Olimpia Asunción, zdobywcę Copa Libertatores.

Na stadionie w Jokohamie Real wygrał 2:0 a bramki strzelali Ronaldo i Guti. Brazylijczyk został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju, a Hiszpan został pierwszym zawodnikiem Realu Madryt w historii (i jak dotąd jedynym - przyp. red.), który zdobywał bramki w pięciu różnych rozgrywkach w tym samym roku. Guti czterokrotnie trafiał w lidze, sześciokrotnie w Lidze Mistrzów, dwukrotnie w Pucharze Króla, raz w Superpucharze Europy i raz w Pucharze Interkontynentalnym.

Tym samym Real Madryt skompletował trzy wielkie Puchary - Puchar i Superpuchar Europy oraz Puchar Interkontynentalny w roku, w którym obchodził setną rocznicę istnienia.

Skrót meczu.

Real Madryt: Casillas, Salgado, Hierro, Helguera, Roberto Carlos, Makelele, Cambiasso (Pavón 89'), Figo, Zidane (Solari 86'), Raúl, Ronaldo (Guti 82').

Olimpia: Tavarelli, Isasi, Zelaya, Benítez, Jara, Cáceres, Enciso, Córdoba (Báez 65'), Órteman, Rodrigo López, Benítez (Caballero 81')

Sędzia: Carlos Simon (BRA)

Ostatnie aktualności

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (23)

REKLAMA