Menu
Rauer / realmadrid.com

Özil: Gra u boku Cristiano jest fantastyczna

Krótki wywiad z niemieckim pomocnikiem

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Waszym najbliższym rywalem będzie Espanyol, który jest prawdziwą rewelacją La Liga. Jak zapatrujesz się na ten mecz?
Będzie naprawdę ciężko. Każda drużyna, która mierzy się z Realem Madryt, wyciska z siebie siódme poty, aby tylko nas pokonać. Oni grają na wysokim poziomie i są w formie, ale my musimy po prostu zrobić swoje i zdobywać bramki. Jestem przekonany, że jeśli się z tego wywiążemy, to wygramy.

Ponadto bardzo dobrze prezentują się przed własną publicznością. Jak do tej pory, na dziesięć rozegranych u siebie meczów wygrali osiem...
My skupiamy się tylko i wyłącznie na tym, aby zgarnąć kolejne trzy punkty. I nie ma tutaj dla nas znaczenia, że rywal będzie bardzo ciężki do pokonania. W drużynie mamy wielu świetnych zawodników. Dlatego jeśli zrobimy to, co wychodzi nam najlepiej, wygramy.

Cristiano Ronaldo jest w wielkiej formie i ma obecnie na koncie aż 25 bramek w samej La Liga. Jak wyglądają twoje relacje z nim zarówno na, jak i poza boiskiem?
To jasne, że z Cristiano Ronaldo utrzymuję bardzo dobre relacje. Od samego początku był wobec mnie bardzo miły i po przejściu do Madrytu cały czas mi pomagał, abym poczuł się jak najlepiej. To fantastyczny człowiek. Ponadto jest jednym z kluczowych zawodników tego zespołu. Zdobywa wiele bramek i w każdy mecz wkłada całą swoją energię, aby drużyna wygrała. Jestem zachwycony, że mogę grać u jego boku.

Samiego Khedirę znasz nieco dłużej, ponieważ gracie razem w reprezentacji. Jego obecność pomogła ci w szybkiej adaptacji?
Bez wątpienia. Gdy tutaj przechodziłem, to Sami Khedira miał już za sobą kilka tygodni pracy z nowym zespołem, dlatego sama jego obecność bardzo mi pomogła. Tak, znamy się z reprezentacji Niemiec. Był dla mnie naprawdę wielkim wsparciem. Spędzamy ze sobą dużo czasu. Cieszę się, że jesteśmy w jednym klubie.

Masz na koncie dwanaście asyst i dziewięć bramek. Widać, że lubisz obsługiwać swoich kolegów dokładnymi podaniami...
Zdobywanie bramek jest dla mnie wielką radością, ale równie bardzo jestem zadowolony, gdy mogę asystować. Jestem szczęśliwy, gdy mogę pomóc koledze w zdobyciu bramki.

W rewanżowym meczu półfinału Copa del Rey po zdobyciu bramki pocałowałeś herb na koszulce. Co tobą wówczas kierowało?
Zdobycie bramki w meczu z Sevillą było czymś fantastycznym. Sami Khedira popisał się nieprawdopodobną asystą i udało się nam tę okazję wykorzystać. To była ważna bramka, ponieważ przypieczętowała nasz awans do finału. Adebayor później już tylko dopełnił formalności.

Właśnie, Adebayor. Co o nim sądzisz po tych dwóch pierwszych tygodniach?
Adebayor przeszedł z Anglii, gdzie zdobywał wiele bramek. To wielki napastnik i od początku wiedzieliśmy, że szybko zacznie się rozumieć z resztą zespołu. To miły człowiek. W stosunku do wszystkich jest bardzo uprzejmy.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!