Menu
/ marca.com, własne

Karim Benzema - nowy Ronaldo

Piłkarz z impetem wdrapuje się na piłkarskie szczyty

To już oficjalne. Karim Benzema jest piłkarzem Realu Madryt. Mając 21 lat, jest uznawany za jednego z najlepszych napastników świata. Mimo tak młodego wieku, już od kilku okienek transferowych był rozchwytywany przez wszystkie największe kluby Europy. Ostatecznie, piłkarz o niespotykanym potencjale i zmyśle snajperskim trafił do stolicy Hiszpanii.

Od samego początku w Lyonie, Benzema pokazywał, że jego kariera nie będzie skradaniem się na palcach, tylko sprintem wprost na futbolowe szczyty. Warunkami fizycznymi przypomina wielkiego Ronaldo. I to tego z najlepszych lat. Jednak przyspieszenie i siła to nie jedyne cechy, które sprawiają, iż Karim kojarzony jest z brazylijskim snajperem. Impet, z jakim dostał się do futbolowych elit, również przypomina młodego, ambitnego i głodnego gry Ronaldo. Benzema rozpoczął swą drogę na szczyt w wieku 18 lat. 13 minut w pierwszym meczu w barwach Lyonu wystarczyło mu, by zaprezentować swój potencjał. Młodziutki francuz zanotował wówczas asystę przy trafieniu Bergougnouxa, który ustanowił wynik na 2-0.

To dopiero początek
Już w pierwszym sezonie gry w Olympique'u można było obserwować u niego dyskretny, ale znaczący postęp. W kolejnych, kiedy zaczął grać systematycznie w meczach o stawkę, było jeszcze lepiej. W sezonie 2006-07 wywalczył sobie miejsce w podstawowej jedenastce.

Odejścia takich piłkarzy, jak Carew, Malouda i Wiltord otworzyły przed nim drzwi do wyjściowej jedenastki w drużynie niekwestionowanego mistrza Francji. W kolejnym sezonie Karim wywalczył tytuł króla strzelców, jawnie przyczyniając się do zdobycia trofeum przez OL. Okrzyknięto go wówczas wielkim talentem, ulgą dla Henry'ego i nową nadzieją francuskiej piłki. Karim już wtedy stał u progu wspaniałej kariery.

Groźny, gdy ma dużo miejsca
Świetny z piłką przy nodze, szybki i zdecydowany w rajdach, mający niepohamowany ciąg na bramkę - taki jest właśnie Benzema. Im ma więcej miejsca, tym jest bardziej niebezpieczny. Jego styl gry jest dosyć unikalny, jak na napastnika. Lubi atakować ze skrzydeł z piłką przy nodze, rozrywając linię obrony i dryblując. Technikę wspaniale łączy z siłą. Jeśli ma jedną dziesiątą sekundy i trochę wolnego miejsca, błyskawicznie szuka strzału. Ma dobre, mierzone uderzenie, umie grać głową, lecz czasem bywa nieregularny w pojedynkach jeden na jednego.

Być może nie jest cudownym dzieckiem, obdarzonym przez Boga bajeczną techniką, jednak jego walory i kondycja pozwalają mu brać udział w kombinacyjnej grze razem z linią pomocy. Jego jedną z zalet jest to, że jest ekspertem w zdobywaniu i otwieraniu przestrzeni dla kompanów z drużyny.

Dzięki Benzemie, Real Madryt Manuela Pellegriniego zyskał szybkość i wykończenie akcji na ostatnich metrach. Nie można mieć wątpliwości, że zyskał również piłkarza z pierwszej półki na wiele lat. Dla Karima jest to idealny moment i szansa ku temu, by wykonać kolejny krok w kierunku miana najlepszego napastnika świata.

Najwspanialsze momenty Karima Benzemy

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!