Dopiero co pojawiło się pierwsze nazwisko zawodnika łączonego z Realem Madryt, a już dołącza do niego kolejne. Óscar Herreros, dziennikarz katalońskiego portalu La Xarxa, informował wcześniej, że Królewscy interesują się Jaime Pradillą, który kilka dni temu sięgnął z Valencią po mistrzostwo Hiszpanii.
Nowe wiadomości w tej sprawie podaje portal Encestando. Tam można przeczytać, że Pradilla był celem transferowym poprzednich władz sekcji, czyli Sergio Rodrígueza i Martynasa Pociusa. Obaj opuścili klub i Madrytczycy mieli zmienić swoje preferencje i skierować wzrok na Juancho Hernangómeza.
Encestando informuje, że Hiszpan otrzymał od Panathinaikosu zielone światło na odejście z drużyny. Po rozczarowującym sezonie w klubie znów przeprowadzana jest rewolucja. Grecy chcą zwolnić budżet płacowy, a Hernangómez otrzymuje 2 miliony euro netto. Real Madryt chce wykorzystać okazję i pozyskać zawodnika, który od zawsze mu się podobał. Pradilla ma być w tym momencie tylko alternatywą, szczególnie że trzeba za niego wyłożyć 1,5 miliona euro.
Juancho Hernangómez ma 30 lat i również gra na pozycji silnego skrzydłowego. Grał kiedyś w szkółce Realu Madryt, ale pierwsze kroki w profesjonalnej koszykówce stawiał w Estudiantes. To stamtąd trafił do NBA. W 2016 roku został wybrany w Drafcie z numerem 16. Za oceanem przeszedł przez Denver Nuggets, Minnesotę Timberwolves, Boston Celtics, San Antonio Spurs, Utah Jazz oraz Toronto Raptors. Łącznie w NBA rozegrał 350 meczów. W Panathinaikosie występuje od 2023 roku.
Komentarze (0)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się