Katalończycy zorganizowali dzień medialny przed niedzielnym Klasykiem (Real Madryt go nie organizuje z powodu konfliktu ws. praw audiowizualnych z La Ligą). W jego trakcie doszło do następującej rozmowy influencera i twórcy contentu (głównie koszykarskiego) Jessera z Erikiem Garcíą:
Jesser: Jakie są odpowiedniki tych piłkarzy wśród zawodników NBA. Mbappé?
Eric: Shai [śmiech].
Shai?
Tak.
[śmiech Jessera] Z jakiego powodu?
Nie... Nie powiem [śmiech obu].
Eric Garcia really went there with Mbappé 😭 @Jesser pic.twitter.com/ApyvRBVuj2
— ESPN FC (@ESPNFC) May 6, 2026
Chociaż nie da się tego udowodnić, to na socialach wskazuje się, że Eric uderzył w atakującego Realu Madryt wręcz w podwójny sposób. Wszystko dlatego, że Shai Gilgeous-Alexander z Oklahoma City Thunder przez swoich krytyków podważany jest za symulowanie fauli oraz poleganie w dużej mierze na rzutach wolnych (w sezonie zasadniczym był trzecim zawodnikiem w lidze z największą liczbą prób z rzutów wolnych, a nie każdy faul w NBA kończy się rzutem wolnym). Można stwierdzić, że odpowiednik tych zachowań w piłce nożnej to symulowanie fauli oraz poleganie na rzutach karnych... co oczywiście krytycy zarzucają z kolei Francuzowi.
Z drugiej strony, niedopowiedzenie Erica zostawia mu furtkę, w której może wskazać, że Shai to ostatni mistrz NBA i ostatni MVP ligi, a teraz jest faworytem do obrony obu tych trofeów we wchodzącym w ostatnie fazy sezonie NBA.
Komentarze (31)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się