Szkółka Realu Madryt w czołówce pod względem graczy w topowych 5 ligach w Europie
Szkółka Królewskich znalazła się w czołówce zestawienia graczy występujących w topowych 5 ligach w Europie. Więcej piłkarzy wypuściła Barcelona, ale więcej minut zaliczają zawodnicy związani z Realem. Królewscy prezentują się doskonale także w ujęciu 5- i 10-letnim.
Dani Carvajal, wychowanek Realu Madryt i jego obecny kapitan. (fot. Getty Images)
Obserwatorium CIES przedstawiło tym razem ranking klubów, których szkółki dostarczyły najwięcej zawodników do klubów z topowych 5 lig w Europie w trwającym sezonie. Za zawodnika powiązanego z daną szkółką uznaje się gracza, który przez przynajmniej 3 sezony grał w barwach danego klubu w wieku od 15-21 lat.
Najwięcej takich piłkarzy do topowych lig w tym sezonie dostarczyła Barcelona, bo aż 40. Podium uzupełniają Real Madryt z 35 zawodnikami oraz Paris Saint-Germain z 31. Katalończycy 10 z nich posiadają w swoim zespole, a Królewscy i Francuzi mają ich po 6. Real Madryt przewodzi za to w zestawieniu minutowym (29439 minut) przed Barceloną (ponad 25 tysięcy) i Stade Rennais (ponad 22,5 tysiąca minut).
Można też przełączyć na tego rodzaju zestawienie w ujęciu 5-letnim, gdzie Real Madryt triumfuje pod względem liczby zawodników i minut, oraz 10-letnim, gdzie Real przegrywa o 1 piłkarza z Barceloną, ale wygrywa z nią w ujęciu minutowym.
Pełne zestawienie można znaleźć w tym artykule. Dla pełnej informacji, dane datowane są na 12 stycznia 2026 roku.
Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.
Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!
Komentarze