– Słowa Yamala, że Real kradnie mogą zmotywować szatnię Realu? To wystarczająco ważny mecz z tak wieloma składnikami, by móc zagrać dobrze i się nim cieszyć. To najbardziej nas ekscytuje i jest największą motywacją.
– Lekcje z ostatnich Klasyków? Mogą być sytuacje, które mogą być podobne i które analizowaliśmy, ale moment jest inny dla obu ekip. My zaczynamy nowy projekt. Analizowaliśmy te sytuacje i chcemy wzmocnić nasze zalety, by rozegrać dobry mecz.
– Czy słowa Yamala są obraźliwe? Nie, nie będę w to wchodzić. Jest wiele wypowiedzi ludzi z Barcelony i nie mogę oceniać ich wszystkich. Dla nas liczy się boisko: co dzieje się na boisku, skąd przychodzimy, co mamy przed sobą jutro w meczu i to, jak chcemy zagrać. To mnie najbardziej zajmuje i nad tym pracowaliśmy.
– Czy zdecydowałem o jedenastce? Mam w głowie jedenastkę. Odzyskujemy praktycznie wszystkich graczy, którzy nie mogli zagrać z Juventusem. Jutro zobaczycie, jaka będzie jedenastka.
– Gracz gotowy na 80-90% może wyjść od pierwszej minuty? Każdy zawodnik znajdujący się w kadrze może zagrać.
– Carreras będzie kluczowym graczem ze względu na pojedynek z Yamalem? Wszyscy mogą być decydujący i muszą być decydujący w defensywie i ofensywie. Oczekujemy jutro maksymalnego poziomu indywidualnego i drużynowego.
– Forma Mbappé na ten Klasyk? Widzę go w dobrej formie. Widzę wszystkich zmotywowanych. Wiemy, co znaczy ten mecz i jakie ma znaczenie. Widzę Kyliana w dobrej dyspozycji. Wszyscy dobrze się zregenerowali, także Raúl Asencio. Jutro to ten moment.
– Czy ludzie dzisiaj za bardzo patrzą na jedyną porażkę z Atlético i oceniają projekt tylko na podstawie tych wielkich meczów? Nie wiem... To ważne mecze. Ja nie lubię oceniać samych wyników, a cały proces. Ten proces z 12 meczami mamy rozwój. Ciągle mamy margines na poprawę. Mamy już prawie listopad, ale ciągle nie rozdaje się trofeów. Daleko do końca. Teraz najważniejsze jest jutro i w głowie mamy tylko Klasyk.
– Czy mój Real gra dobrze w piłkę? Tak, dobrze rywalizujemy, ale możemy być jeszcze lepsi. Budujemy bardzo solidną podstawę. Musimy zrobić kolejny krok, ale dla mnie to jest dobry futbol.
– Słowa Yamala mogą wpłynąć na atmosferę w reprezentacji i w Klasyku? W głowie mam to, że to będzie bardzo intensywny mecz z walką. Wiemy, że będą różnego rodzaju momenty. Musimy być przygotowani i rywalizować na maksa. Zawodnicy muszą mieć energię do rozegrania topowego meczu. Nie myślę o innych konsekwencjach.
Komentarze (57)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się