Advertisement
Menu
/ as.com

Gavi: To jasne, że Real Madryt jest zaniepokojony

Pomocnik i wychowanek Barcelony, Gavi, udzielił wywiadu dziennikowi AS w trakcie okresu przygotowawczego Katalończyków w Korei Południowej. Poniżej przedstawiamy zapis najważniejszych wypowiedzi 20-letniego zawodnika.

Foto: Gavi: To jasne, że Real Madryt jest zaniepokojony
Gavi. (fot. Getty Images)

Jak pretemporada? Wydaje się, że drużyna utrzymuje dobrą dynamikę z poprzedniego sezonu.
Tak. Mamy się całkiem dobrze i trzeba to kontynuować. Ostatecznie ten wyjazd służy temu, aby przygotować się do sezonu.

W meczu z FC Seoul miałeś opaskę kapitańską. Jakie to uczucie? Widzisz siebie w roli kapitana?
Ja zawsze marzyłem o tym, aby móc nosić opaskę kapitana Barcelony. To dla mnie duma i czuję się zmotywowany za każdym razem, gdy ją nakładam. Jeszcze bardziej mnie inspiruje. Jeśli jednak ostatecznie nie będę w tym sezonie jednym z kapitanów, to będzie to dla mnie normalne. Chociaż jestem już w pierwszej drużynie wiele lat, to jestem młody i wciąż muszę się uczyć od weteranów. Przyjdzie na to czas.

Właśnie w temacie kapitanów jest ostatnio szum wokół Ter Stegena. Jak do tego podchodzicie?
Nie wiem jeszcze, jak to się skończy. Zapewne to my, zawodnicy podejmiemy decyzję, gdy wrócimy do Barcelony.

Wraz z Marcusem Rashfordem i Joanem Garcíą drużyna jest jeszcze lepsza?
Myślę, że tak. Jestem przekonany, że obaj bardzo dużo nam dadzą. Również Roony dosyć dobrze sobie radzi. Mam nadzieję, że zapewnią nam swój najwyższy poziom, abyśmy mogli wygrać wszystkie tytuły.

Ostatecznie przyszedł Rashford, ale bardziej byś wolał transfer Nico Williamsa?
Wszyscy wiedzą, że Nico jest bardzo dobrym piłkarzem. W reprezentacji zawsze to udowadnia. Jestem zadowolony z przyjścia Marcusa, ponieważ to imponujący zawodnik. Jesteśmy zadowoleni z jego transferu.

Wygranie Ligi Mistrzów jest waszym wielkim celem?
Ostatecznie wszyscy patrzą na Ligę Mistrzów. To najważniejsze trofeum i obyśmy mogli dotrzeć do finału. Jestem pewny i wierzę w to, że moja drużyna da z siebie wszystko, co tylko możliwe, aby tam dotrzeć i wygrać tę Ligę Mistrzów, której tak pragną wszyscy culés.

Lamine Yamal zdobędzie Złotą Piłkę?
Oby tak się stało. Jeśli nie w tym roku, to później. Ma 18 lat i jest bardzo młody. Samo bycie wśród faworytów jest już czymś wyjątkowym. Jestem szczęśliwy, że tak sobie radzi.

Wydaje się, że nie ma sufitu.
To niesamowity piłkarz. Z każdym kolejnym dniem jest coraz lepszy. Oglądanie go na treningach to sama przyjemność. Musi to kontynuować i utrzymać tę mentalność. Jestem przekonany, że jeśli nie wygra Złotej Piłki w tym roku, to zrobi to wiele razy w przyszłości.

W poprzednim sezonie wygraliście cztery Klasyki. Wydaje się, że teraz Real Madryt postanowił rozbić bank, aby was zatrzymać. Są zaniepokojeni tą Barceloną?
To jasne, że są zaniepokojeni. Wygraliśmy cztery Klasyki na cztery podejścia, a do czegoś takiego nie doszło nigdy w historii. I to logiczne, że teraz są zaniepokojeni. Ostatecznie w poprzednim sezonie byliśmy rewelacyjni, a oni nic nie wygrali. W tym roku wzmocnili się bardzo dobrymi zawodnikami, to prawda, ale zobaczymy, co osiągną w tym sezonie. Mają wielką drużynę, ale my musimy pozostać sobą i tyle.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!