REKLAMA
REKLAMA

MARCA: Królewscy planują w nowym sezonie uzyskanie 1,3 miliarda przychodów

Królewscy planują na najbliższy sezon pobicie kolejnego rekordu przychodów, podaje madrycka gazeta.
REKLAMA
REKLAMA
MARCA: Królewscy planują w nowym sezonie uzyskanie 1,3 miliarda przychodów
Florentino Pérez przed meczem z Paris Saint-Germain. n (fot. Getty Images)

Lipiec to dla klubów okres zamykania rozliczeń finansowych za ostatni sezon i planowanie budżetów na nowe rozgrywki. José Félix Díaz z dziennika MARCA podaje, że Królewscy zakładają w sezonie 2025/26 pobicie kolejnego rekordu przychodowego i uzyskanie około 1,3 miliarda euro przychodów.

Przychody za sezon 2023/24, bez wliczania transferów piłkarzy, sięgnęły 1,073 miliarda euro, co było pierwszym przebiciem bariery miliarda euro przychodów w historii futbolu. Na ostatni sezon 2024/25 zaplanowano wzrost przychodów zwyczajnych do poziomu 1,128 miliarda euro. Niedługo powinniśmy otrzymać oficjalny komunikat i ostateczną liczbę, ale dziennikarz podkreśla, że końcowe przychody za ostatni sezon zbliżą się do 1,2 miliarda euro.

REKLAMA
REKLAMA

Wynik będzie lepszy od planowanego pomimo tego, że drużyna odpadła już w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Zarobiła jednak 74 miliony euro na Klubowym Mundialu, chociaż trzeba zobaczyć, czy całość przypisze do poprzedniego sezonu, gdy część meczów rozgrywała już w lipcu, czyli w teorii nowym okresie rozrachunkowym.

Klub tu się nie zatrzyma, bo na sezon 2025/26 planuje przychody zbliżone do 1,3 miliarda euro, przy czym tę zakładaną kwotę poznamy najpewniej dopiero jesienią w trakcie Walnego Zgromadzenia socios.

Ostatnie aktualności

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (12)

REKLAMA