REKLAMA
REKLAMA

Prezes brazylijskiego związku odsunięty ze stanowiska!

W czwartek wieczorem sąd w Rio de Janeiro odwołał prezesa Brazylijskiej Federacji Piłkarskiej. Kontrakt z Carlo Ancelotti ma być jednak niezagrożony.
REKLAMA
REKLAMA
Prezes brazylijskiego związku odsunięty ze stanowiska!
Ednaldo Rodrigues. (fot. Getty Images)

Sędzia Gabriel de Oliveira Zéfiro z sądu w Rio de Janeiro w czwartek wydał postanowienie o odwołaniu Ednaldo Rodrioguesa ze stanowiska prezesa Brazylijskiej Federacji Piłkarskiej. Władzę w związku przejął tymczasowo wiceprezes Fernando Sarney, który zgodnie z nakazem sądu ma jak najszybciej ma przeprowadzić nowe wybory na prezesa.

Sprawa dotyczy zrewidowania postanowienia z lutego, które zakończyło postępowanie przeciwko działaczowi w sprawie oszustwa przy organizacji wyborów w związku w 2022 roku. Podstawą decyzji jest pojawienie się nowego faktu w postaci sfałszowanego podpisu pod jednym z dokumentów dotyczących sprawy. Sfałszowany podpis miał należeć do Colonela Nunesa, byłego prezesa związku i następnie wiceprezesa w zarządzie Rodriguesa w poprzedniej kadencji. Nunes był jednym z pięciu działaczy, którzy mieli podpisać  w marcu dokument potwierdzający ważność wyboru Rodriguesa na prezesa w 2022 roku, co miało ostatecznie zakończyć temat rzekomego oszustwa. Stwierdzono jednak, że Nunes nie złożył podpisu dobrowolnie ani przy pełnej sprawności umysłowej, a do tego mógł nie złożyć podpisu samodzielnie.

REKLAMA
REKLAMA

Wiadomo, że Ednaldo Rodrigues, który przebywał na Kongresie FIFA w paragwajskim Asunción, odwoła się od tej decyzji sądu, ale na ten moment nie jest prezesem związku. To drugi taki przypadek w jego karierze. Pierwszą sprawę wygrał w styczniu 2024 roku, gdy sąd odwołał go ze stanowiska w grudniu 2023 roku. Prawnicy działacza wierzą, że teraz ponownie wygrają apelację w Sądzie Najwyższym.

Co najważniejsze dla Realu Madryt, tymczasowy prezes Sarney potwierdził mediom, że nie będzie zajmować się kwestią zatrudnienia Carlo Ancelottiego na stanowisko selekcjonera i Włoch pozostaje wybrańcem do poprowadzenia drużyny narodowej. Globo podkreśla, że odsunięty prezes Rodrigues zdecydował o wcześniejszym ogłoszeniu o pozyskaniu szkoleniowca, by zyskać poparcie opinii publicznej.

Ostatnie aktualności

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (10)

REKLAMA