Advertisement
Menu
/ marca.com

Adidas zmienia nazwę butów Toniego Kroosa

Adidas zmienia nazwę „najbardziej udanej pary butów piłkarskich w historii” z 11pro na Adidas TKpro na cześć byłego pomocnika Realu Madryt.

Foto: Adidas zmienia nazwę butów Toniego Kroosa
Toni Kroos nagrzewa suszarką swoje buty. (fot. RealMadridTV)

„Dały mi dużo szczęścia, wiele zyskałem dzięki nim i dla mnie najważniejsze dla piłkarza są buty, muszą być takie, w których czujesz się komfortowo. Podoba mi się materiał i kolor. Z tą podeszwą potrzebuję tylko trochę treningu i mogę już grać”. To była miłość od pierwszego wejrzenia dla Toniego Kroosa i modelu Adidas 11pro, który towarzyszył mu nieprzerwanie od 2013 roku. Przeciwko Hiszpanii pomocnik rozegrał swój ostatni mecz w karierze, zamykając swoje niezmierzone dziedzictwo w świecie piłki nożnej.

W ciągu ostatnich dziesięciu lat Toni wygrał wszystko, co było do wygrania w futbolu, używając swojej ulubionej pary butów, co uczyniło je „parą butów piłkarskich odnoszących największe sukcesy w historii”. 21 maja Niemiec ogłosił, że po zakończeniu sezonu odchodzi na emeryturę. Rozpoczęło się bolesne odliczanie, które wydłużyło EURO. W 2021 roku zakończył przygodę w reprezentacji, ale wrócił za namową Juliana Nagelsmanna, wiedząc, że będzie to dla niego idylliczne pożegnanie, gdyż turniej rozgrywany jest w jego kraju. Dał fanom jeszcze pięć meczów. 

„Marce nie zawsze podobało się to, że gram w tych samych butach, ponieważ stale wychodzą nowe kolory i materiały, a ja zawsze mówiłem, że chcę te same stare buty, ponieważ czuję się w nich bardzo dobrze” – wyjaśnił rok temu niemiecki pomocnik o powodach, dla których zawsze używał tego samego modelu. Ponieważ Toni i 11pro są od dziesięciu lat wiernymi towarzyszami, jedno nie może przejść na emeryturę bez drugiego, a lojalność w futbolu zasługuje na to, by na stałe wpisać tego gracza w historię marki. Idealny duet butów będzie teraz nosił jego imię: Adidas TKpro na cześć Toniego Kroosa. 

Mający 34 lata Kroos wciąż miał siły na dłuższą karierę i udowodnił to ponownie podczas tych Mistrzostw Europy, po jednym ze swoich najlepszych sezonów w Realu Madryt. Piłka nożna żegna się z legendą, a Adidas chciał mieć ładny detal związany ze swoją gwiazdą. „To dżentelmen, oddał nam piłkę, gdy nie zrobiliśmy tego wcześniej dla nich. To wiele mówi o tym, jaki jest Toni i jacy są Niemcy” – wyjaśnił po meczu Unai Simón. „Ten zespół ma dobrą przyszłość, mamy bardzo dobrych zawodników, mam nadzieję, że będą się nadal doskonalić. Będę ich oglądał w telewizji” – pożegnał się Kroos. 

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!