Advertisement
Menu
/ as.com

Opcje dla Obradora

Rafael Obrador musi podjąć kluczową decyzję co do swojej przyszłości – albo zostaje w Castilli, albo szuka pierwszoligowej gry w innym klubie. W Hiszpanii zainteresowanie nim wykazują Espanyol i Las Palmas, a teraz z zagranicy dołączyło również Lazio.

Foto: Opcje dla Obradora
Rafael Obrador. (fot. Getty Images)

Rafael Obrador chciałby zacząć grać na najwyższym poziomie. I chociaż nie jest powiedziane, że lewy obrońca Castilli opuści tego lata Valdebebas, to fakty są takie, że zaczynają do niego spływać oferty z pierwszoligowych klubów zarówno z Hiszpanii, jak i z zagranicy. Jak informuje AS, w ostatnim czasie do tego grona dołączyło włoskie Lazio. Sam Obrador miał okazję zadebiutować w Primera División w ostatniej kolejce sezonu 2019/20, gdy w wieku 16 lat otrzymał kilka minut w pierwszym zespole Mallorki. Tamtego lata Real Madryt wygrał rywalizację z Barceloną i Manchesterem City i ściągnął młodego Hiszpana do siebie, ale teraz po czterech latach potrzebuje on nowych wyzwań.

Poza Lazio zainteresowanie Obradorem wykazują również Espanyol i Las Palmas. Po dwóch latach i 68 meczach w Castilli wydaje się, że nadchodzi moment, w którym 20-letni zawodnik będzie musiał podjąć kluczową dla swojej kariery decyzję. Real Madryt w dalszym ciągu wiąże z hiszpańskim obrońcą duże nadzieje, ale jednocześnie wie, że droga do pierwszego zespołu jest dla niego na ten moment zbyt skomplikowana – na tej pozycji są już bowiem Ferland Mendy i Fran García, a mówi się jeszcze o ewentualnych transferach Alphonso Daviesa i Miguela Gutiérreza. Brane pod uwagę na pewno nie jest rozstanie definitywne – jeśli Obrador miałby odejść, to albo na zasadzie wypożyczenia (ma kontrakt do 2025 roku), albo z zachowaniem do niego 50% praw.

Nie można też wykluczyć pozostania Hiszpana na szósty projekt Raúla w Castilli. Chociaż pod koniec poprzedniego sezonu lewy defensor zatracił nieco regularność, gdyż trener wolał stawiać na Davida Cuencę, to prawda jest taka, że Raúl dosyć szybko postanowił awansować go właśnie do swojego zespołu. Obrador na pewno nie będzie się śpieszył i podejmie przemyślaną decyzję. Podobnie to wyglądało w 2020 roku, gdy odrzucił perspektywę awansu do pierwszego zespołu Mallorki i przeniósł się do szkółki Królewskich.

Dla Lazio nie byłaby to pierwsza forma współpracy z Realem Madryt na takich właśnie zasadach. W 2022 roku Włosi zapłacili sześć milionów euro za 50% praw do Mario Gili, który sezon 2023/24 kończył już jako podstawowy zawodnik zespołu z Rzymu. Nie dziwi więc fakt, że wysłannicy Lazio ponownie patrzą w kierunku Valdebebas.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!