Advertisement
Menu
/ Real Madrid TV

Alba Redondo: Bardzo pragnęłam tej zmiany

Alba Redondo udzieliła pierwszego wywiadu dla klubowej telewizji po transferze do Realu Madryt. Przedstawiamy wypowiedzi hiszpańskiej napastniczki z tej rozmowy.

Foto: Alba Redondo: Bardzo pragnęłam tej zmiany
Alba Redondo. (fot. Instagram)

– Zaczęłam grać w piłkę w wieku 6 lat w szkółce federacyjnej w Albacete. To była drużyna złożona praktycznie w całości z chłopców. Jeśli były dziewczynki, to byłyśmy dwie, a ja byłam jedną z nich. Cóż, tak wtedy było. Obecnie widzimy drużyny złożone z małych dziewczynek, co budzi bardzo satysfakcjonujące uczucie i daje ci ogromną radość.

– Moje początki w profesjonalnej piłce? Myślę, że pod względem zawodowym czujesz się piłkarką, kiedy grasz w Primera División, choć w tamtych czasach ta liga nie była sprofesjonalizowana. Myślę, że hobby stało się moją pracą, jednak bez utraty radości z gry w piłkę i tego, po co grałam w piłkę. Aspiruję do wielu rzeczy, kiedy będę grać z tym herbem i zamierzam dać z siebie wszystko, aby dać kibicom wiele radości.

– Rozpoczęcie rozmów z Realem? Pierwszy telefon był niezwykle nerwowy. Powiedziałam: „Nie mogę w to uwierzyć, Real Madryt dzwoni do moich drzwi”. Kto tu przychodzi, czuje się bardzo mocno profesjonalistą, ponieważ ten klub ma wszystko i wszystko bardzo ci ułatwia, bez wątpienia.

– Dlaczego Real mnie sprowadził? Cóż, myślę, że jednym z powodów jest gol. Mogę też grać na skrzydle, na pozycji mediapunty czy środkowej napastniczki. Myślę, że mogę wnieść szybkość, umiejętność gry kombinacyjnej z zawodniczkami, przecież znam wiele z nich, grałam z nimi. Myślę, że mogę być dobrą zawodniczką dla tej drużyny.

– Mam wielką ochotę dołożyć coś od siebie do tego ogromu trofeów zdobytych przez klub. Jest ich tyle, że mówisz sobie: „Kurczę, chcę dołożyć swoją cegiełkę, aby móc to osiągnąć”. Dlaczego by nie, co? Zaczyna się nowy sezon, mamy przed sobą ekscytujące wyzwania, podchodzimy z ogromnymi chęciami i głodem piłki. Myślę, że możemy dać wiele radości i oczywiście podarować jakiś tytuł tej publiczności.

– W tej drużynie jest bardzo dużo jakości. Oczywiście, trzeba bardzo dużo pracować, ponieważ nikt nie da ci niczego w prezencie. Ale po to tutaj jesteśmy. Jesteśmy tu po to, by dać radość, uczyć się i by każda piłkarka, która tutaj jest, była dumna, że może nosić tę koszulkę.

– Mój poziom motywacji jest bardzo wysoki. Bardzo pragnęłam tej zmiany, chciałam nowego powietrza i przede wszystkim chciałam być tutaj i przeżywać to, ponieważ na koniec to marzenie.

– Przesłanie do kibiców? ¡Hola madridistas! Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę być tu z wami. Mamy nadzieję dać wam wiele radości, a wraz z nią zdobyć tytuł. ¡Hala Madrid!

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!