Advertisement
Menu
/ marca.com

Güler chce podbić Niemcy

Po świetnym finale sezonu w Realu Madryt, teraz Arda jedzie z reprezentacją Turcji na pierwszy, wielki turniej międzynarodowy.

Foto: Güler chce podbić Niemcy
Arda Güler się uśmiecha. (fot. Getty Images)

Arda Güler nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w tym sezonie. Wciąż ma przed sobą występy, które mogą definitywnie uczynić go jednym z największych talentów w Europie. Jeśli jego końcówka sezonu w Realu Madryt sprawiła, że prawie wszyscy, a zwłaszcza fani Los Blancos, zaniemówili, to teraz prowadzi on w swojej drużynie narodowej bardzo ciekawe pokolenie talentów, takich jak Kenan Yildiz czy Semih Kiliçsoy. Zadebiutował i zabłysnął w ekipie Królewskich, ale brakuje mu pokazania się na międzynarodowej arenie, najlepszej z możliwych.

Vincenzo Montella, selekcjoner kadry Turcji, zarezerwował dla niego miejsce na lewej flance. Włoch miał tylko nadzieję, że turecki gwiazdor dostanie chociaż trochę minut w końcówce sezonu, by móc włączyć go do swojej jedenastki. I tak też się stało. Nie tylko dostał sporo czasu, ale także pokazał swój talent i zmysł strzelecki. Montella, który na początku kampanii rozmawiał w Valdebebas z Ancelottim i samym zawodnikiem o jego problemach fizycznych i kłopotach z adaptacją, teraz zaciera ręce na myśl o dyspozycji 19-latka. 

Güler, po tym co pokazał w Realu w zaledwie dwunastu meczach, jest kolejnym z kandydatów obok Lamine Yamala, Musiali, Wirtza i Xaviego Simonsa do miana młodego objawienia turnieju. Dla skrzydłowego dobre EURO będzie potwierdzeniem jego pozycji na przyszły sezon u Ancelottiego, który wie, że zawodnik zasłużył na więcej minut po ostatnich występach. Wyzwanie jest duże, ale Carletto ma plan, aby Turek nadal rozwijał się w Realu pomimo przyjścia Mbappé i Endricka. Güler może być kluczowym graczem dla Włocha po odejściu Kroosa, a poza tym Modrić nadal będzie odgrywał drugorzędną rolę.

Turcja jest niewiadomą, ale ma wyrównaną grupę, a zatem szansę na awans do 1/8 finału. Portugalia jest faworytem grupy F, ale drugie miejsce jest sprawą otwartą, a nawet trzecie może dać awans (dla czterech najlepszych drużyn z sześciu grup) po meczach z Czechami i Gruzją. 

„Będziemy jedną z najmłodszych kadr na Mistrzostwach Europy. Jako selekcjoner chcę, aby moi zawodnicy zdobywali doświadczenie. Chcę, aby spędzali z nami czas i zbierali minuty. Powinni także dostawać je w swoich klubach, aby zdobyć doświadczenie. Mówimy o trzech zawodnikach, którzy mają bardzo solidną przyszłość, jeśli nie stracą koncentracji. Będą bardzo ważnymi piłkarzami nie tylko teraz, ale także w przyszłości” - powiedział Montella o Gülerze, Kiliçsoy'u i Yildizie w marcu, przed częstszymi występami pomocnika. 

Güler pokazał w ostatnim etapie sezonu, że jest decydujący. Praktycznie każdy strzał zamieniał na gola. Oto statystyki: sześć bramek w 440 minut, gol co 74 minuty, choć w La Lidze byłó nieco gorzej, gol co 63 minuty. Od meczu 33. kolejki do ostatniego, w którym nie zagrał ani minuty, zdobył pięć bramek w pięciu spotkaniach: jedną z Realem Sociedad, kolejne z Granadą i Alavés oraz zanotował dublet przeciwko Villarrealowi.

Z tym bilansem udaje się teraz na Mistrzostwa Europy do Niemiec. Niewątpliwie jego reprezentacja nie jest jednym z faworytów i trudno będzie jej zajść daleko, ale nie brakuje jej ambicji. Arda rozegrał dla seniorskiej kadry tylko sześć meczów i strzelił jednego gola, ale ten obecny Güler jest odmieniony. 

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!