Advertisement
Menu
/ marca.com

Real zostawia Barcelonę daleko za plecami

Real Madryt narzucił triumfalny rytm, za którym Barcelona nie może w żaden sposób nadążyć. Katalończycy w ostatnim czasie mogą jedynie obserwować, jak dystans dzielący ich od odwiecznego rywala powiększa się w szybkim tempie. Mowa tu wyłącznie o trofeach i bezpośrednich starciach, z pominięciem kwestii dotyczących finansów, planowania czy rozwoju samej instytucji, gdzie różnica jest już wręcz kolosalna.

Foto: Real zostawia Barcelonę daleko za plecami
Nacho w romantycznym uścisku z pucharem, o którym Barcelona może dziś marzyć (fot. Getty Images)

Po ostatnim zwycięstwie w Lidze Mistrzów bilans tytułów w ostatnich pięciu latach wynosi 11:3 na korzyść Królewskich. W minionym pięcioleciu Barcelona zaliczyła trzy sezony z pustym przebiegiem (2019/20, 2021/22 i 2023/24), Real zaś tylko jeden (2020/21). W tym czasie Blaugrana tylko raz zdołała też osiągnąć jeden z dwóch największych celów – zdobycie mistrzostwa lub Ligi Mistrzów. Barcelona sięgnęła po jedno ligowe trofeum, podczas gdy Real w analogicznym okresie zdobył trzy mistrzostwa i dwa uszate puchary. 

Real narzucił nieprawdopodobny rytm. Podopieczni Ancelottiego w ostatnich trzech sezonach zdobywali po trzy tytuły, co stanowi jasny dowód wyższości nad odwiecznym rywalem z Katalonii. Barcelona nie jest w stanie w żaden sposób zatrzymać triumfalnego marszu Królewskich. Warto też wspomnieć, że ostatnie sukcesy sprawiają, iż bilans za ostatnie 11 sezonów wynosi już 25-17 na korzyść Realu, w tym 11:3 za minione pięciolecie. Statystyka ta pokazuje, jak duży krok naprzód wykonali Los Blancos

Najdobitniej różnicę między Realem i Barceloną pokazuje jednak niewątpliwie postawa obu zespołów w Europie. Królewscy nie tylko dwukrotnie sięgali po najcenniejszy puchar, ale też poza tym czterokrotnie dostawali się co najmniej do półfinału, licząc od sezonu 2019/20. Przebieg ostatnich pięciu kampanii prezentuje się następująco: 1/8, półfinał, triumf, półfinał, triumf. Osiągi Barcelony za ten czas wyglądają zaś tak: ćwierćfinał, 1/8, faza grupowa, faza grupowa i ćwierćfinał. Nietrudno zauważyć, jak daleko było za każdym razem Blaugranie do pucharu. 

Dystans powiększa się także w odniesieniu do bezpośrednich konfrontacji. Z 15 Klasyków rozegranych w ostatnich pięciu latach Real wygrał aż 10. Do tego raz padł remis, a czterokrotnie lepsi okazywali się Katalończycy. Po transferze Mbappé dystans ten może zwiększyć się jeszcze bardziej. Jakkolwiek patrzeć, na ten moment Barcelona znajduje się daleko za plecami Królewskich. 

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!