Advertisement
Menu
/ cope.es

COPE: Real zamyka drzwi przed Daviesem i Yoro

Klub chce, aby obaj wychowankowie spędzili okres przygotowawczy pod okiem Ancelottiego. Ewentualne przybycie Daviesa i Yoro się oddala, przynajmniej jeśli chodzi o obecne lato.

Foto: COPE: Real zamyka drzwi przed Daviesem i Yoro
Alphonso Davies o czymś myśli. (fot. Getty Images)

Radio COPE poinformowało, że Real chciałby z powrotem mieć u siebie Rafę Marína i Miguela Gutiérreza. Carlo Ancelotti miałby przyjrzeć się oby defensorom podczas najbliższej pretemporady. Obecnie zainteresowanie Królewskich letnimi transferami Alphonso Daviesa i Leny'ego Yoro osłabło. Głównym wzmocnieniem na sezon 2024/25 ma być oczywiście Kylian Mbappé. 

Poza nim, na Santiago Bernabéu mogliby trafić nowi środkowi pomocnicy, jeżeli Kroos zdecyduje się zakończyć karierę, a Modriciowi nie zostanie zaproponowana oferta nowego kontraktu. Dziennikarze zaznaczają, że o ile na rynku można znaleźć zastępstwo dla Chorwata, o tyle potencjalny następca Niemca o jego profilu praktycznie nie istnieje. 

Lille żąda za Yoro dużych pieniędzy, więc Real mógłby w miejsce Nacho wprowadzić wracającego z wypożyczenia Rafę Marína, który tak jak obecny kapitan Królewskich, jest Hiszpanem i wychowankiem klubu, co stanowi dodatkowy atut, jeśli chodzi o kompletowanie kadry zgodnej z wymogami zgłaszania do rozgrywek Ligi Mistrzów. Marín dobrze spisuje się w tym sezonie w Deportivo Alavés i latem wróci do Madrytu. 

Podobnie przedstawia się sprawa Miguela Gutiérreza, choć aby wykupić go z Girony Los Blancos musieliby za czołowego lewego obrońcę ligi zapłacić 8 milionów euro. Klauzula odejścia 22-latka wynosi aż 40 milionów euro, ale przy sprzedaży wychowanka do Katalonii klub zapewnił sobie możliwość jego odkupienia latem 2024 roku za dużo niższą kwotę. 

Obowiązuje ona jednak tylko w przypadku zainteresowania samego Realu Madryt, bo gdy po 22-latka zgłosi się inny klub, Real Madryt ma opcję wyrównania propozycji i pensji dla zawodnika [oczywiście jeśli tylko taka oferta trzeciego klubu byłaby najpierw przyjęta przez Gironę i samego piłkarza].

W okresie przygotowawczym Carletto będzie mógł wybrać między nim a Franem Garcíą. Pozycja Mendy'ego na kolejny sezon jest pewna. Zainteresowanie Alphonso Daviesem osłabło, przynajmniej jeśli chodzi o sprowadzenie go na kampanię 2024/25. Za rok Kanadyjczyk będzie wolnym zawodnikiem, gdy wygaśnie jego kontrakt z Bayernem i mógłby wtedy dołączyć do Realu za darmo. 

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!